Robert Lewandowski obalił swojego przeciwnika w meczu Barcelona - Rayo Vallecano. Nie było nawet żółtej kartki

Jakub Jabłoński
Lewandowski obalił rywala jak w MMA. Nie było nawet kartki!
Lewandowski obalił rywala jak w MMA. Nie było nawet kartki! PAP/EPA/ENRIC FONTCUBERTA
Robert Lewandowski w ostatnim meczu Barcelony z Rayo Vallecano zdobył bramkę. Polak poza swoim trafieniem również stał się bohaterem dość kontrowersyjnej sytuacji, w której nie obejrzał nawet żółtej kartki. Kapitan reprezentacji Polski odepchnął swojego rywala i powalił go w stylu MMA na ziemię. Angaż w Fame MMA po zakończeniu kariery pewny?

Robert Lewandowski obalił swojego rywala. Angaż w Fame MMA?

Napastnik Barcelony szybko otworzył wynik niedzielnego starcia przedostatniej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Polak już w 3. minucie zdobył gola po dośrodkowaniu Lamine Yamala. Jak zwrócili uwagę komentatorzy stacji Eleven Sports w sytuacji bramkowej wykazał się perfekcyjnym przyjęciem, a później również strzałem. Podanie Hiszpana sfinalizował efektownym uderzeniem z woleja.

- Perfekcja, perfekcja w przyjęciu i wykończeniu. Trzecia minuta meczu i Polak otwiera wynik rywalizacji. Nieco ponad 120 sekund potrzebował Robert Lewandowski żeby otworzyć nam wynik tego spotkania - emocjonowali się komentatorzy Eleven Sports na początku niedzielnego starcia.

Robert Lewandowski z pięknym trafieniem

Potem to cały czas jego drużyna dominowała. Rayo nie potrafiło na dobrą sprawę przeciwstawić się podopiecznym trenera Xaviego Hernandeza.

Choć jedna sytuacja z udziałem Lewandowskiego była wyjątkowo kontrowersyjna. Polak odepchnął w ostry sposób swojego rywala, a ten jak rażony piorunem upadł na murawę. Siła kapitana reprezentanta Polski przeważyła. A co najlepsze - nie dostał za swoje zagranie nawet żółtej kartki.

Ostatecznie Lewandowski zagrał w niedzielnym meczu dokładnie 79. minut. Zmienił go Vitor Roque. Do wyniku swoje dwa trafienia dorzucił zmiennik Pedri, który w odstępie trzech minut podwyższył prowadzenie z 1:0 na 3:0. Dzięki wysokiemu zwycięstwu Barcelona zapewniła sobie start w Superpucharze Hiszpanii.

"Duma Katalonii" została wiceliderem tegorocznej tabeli. Lewandowski do pierwszego w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Alexandra Sorlotha - strzelca czterech goli z Realem Madryt - traci pięć bramek. Napastnik Villarrealu pewnie zmierza po trofeum Pichichi.

Do końca sezonu została jeszcze tylko jedna kolejka. Barcelona z Lewandowski zagra w sobotę 25 maja z Sevillą.

Po nich zdecydowanie więcej się spodziewaliśmy. Przychodzili jako gwiazdy oraz wielkie hity transferowe, ale PKO Ekstraklasa bardzo szybko ich zweryfikowała. Kluby takie jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Raków Częstochowa wydały na swoich zawodników worek pieniędzy - a ci są cieniami własnych piłkarzy. Oto największe rozczarowania transferowe w PKO BP Ekstraklasie ostatnich lat! Sprawdź, który klub sprowadził najwięcej "niewypałów transferowych". Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć największe niewypały w PKO BP Ekstraklasie!

Największe rozczarowania transferowe ostatnich lat. Niewypał...