MKTG SR - pasek na kartach artykułów

10 złotych za jednorazowy przelew! Sprawdź, czy twój bank cię skubie!

Sylwia BENTKOWSKA, Aleksandra KOS, [email protected]
Maria Cabaj dyrektor Regionu Świętokrzyskiego BGŻ: - Konto internetowe wciąż jest jedną z najtańszych ofert w większości banków, fot. D. Łukasik,
Maria Cabaj dyrektor Regionu Świętokrzyskiego BGŻ: - Konto internetowe wciąż jest jedną z najtańszych ofert w większości banków, fot. D. Łukasik,
Większość banków podwyższyła opłaty za prowadzenie rachunków. Sprawdź, czy nie zacząłeś przepłacać! Ile wynoszą aktualne prowizje oraz z jakich usług można korzystać, żeby nie wydać zbyt dużo?

Z początkiem maja banki podwyższyły nie tylko opłaty za prowadzenie rachunków, ale także mniej widoczne prowizje. Pierwszym bankiem, który zasygnalizował wprowadzenie podwyżek był PKO BP. Jego klienci będą musieli teraz płacić więcej między innymi za obsługę konta. Aktualna opłata za prowadzenie rachunku osobistego Superkonto wynosi 6,90 złotych czyli o 1,50 więcej niż do tej pory.

Podwyżki nie ominęły także klientów konkurencji

Od 5 maja drożej za usługi bankowe zapłacimy między innymi w Multibanku. Tutaj opłata za MultiKonto „Ja” lub „My” w taryfie Active wzrosła o 2,5 złotego. Obecnie za prowadzenie tego rachunku będziemy musieli zapłacić aż 9,5 złotego miesięcznie.

Natomiast w ING Banku Śląskim miesięczny koszt prowadzenia rachunku Standard wzrósł z 7 do 8 złotych. Z kolei za konto studenckie zapłacimy 2 złote.

Podwyżki najbardziej dotkną osoby, które rzadko korzystają z bankowości internetowej, natomiast większość operacji płatniczych dokonują w okienku kasowym. Dlatego dokonywanie transakcji płat-niczych przez Internet naprawdę się opłaca. Oprócz tego, że w każdej chwili i w każdym miejscu możemy dokonać przelewu, to dodatkowo, za obsługę rachunku internetowego, zapłacimy zdecy-dowanie mniej niż w przypadku zwykłego konta. Dla przykładu, w placówce ING Banku Śląskiego za dokonanie przelewu z konta Direct uiścimy 9 złotych natomiast koszt tej samej czynności wykonanej za pośrednictwem Internetu wynosi 0 złotych. Podobnie jest w wielu bankach.

W Internecie taniej

Kolejnym rozwiązaniem, dzięki któremu uda nam się zaoszczędzić, może być zamiana tradycyjnych wyciągów papierowych na te w wersji elektronicznej. Za pierwsze musimy zapłacić, natomiast korzystając z drugich otrzymujemy bezpłatnie tę samą informację na wskazany adres e-mail. Tym sposobem zaoszczędzimy nawet kilkadziesiąt złotych rocznie.

W załączniku porównujemy wysokość prowizji za przelewy, prowadzenie konta osobistego i operacje wykonywane przez Internet.

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia