340 osób straci pracę w RR Donnelley Kielce!

Jarosław PANEK
+ fot. D. Łukasik, Kielecka drukarnia RR Donnelley zostanie zamknięta. Pracę straci 340 osób.
+ fot. D. Łukasik, Kielecka drukarnia RR Donnelley zostanie zamknięta. Pracę straci 340 osób.
Udostępnij:
Kielecki zakład produkcyjny dawnej Poligrafii zostanie zamknięty, a 340 osób straci pracę. Koncern RR Donnelley zamyka drukarnię i przenosi maszyny do Starachowic oraz Krakowa. Tylko częśc zwalnianych osób może ewentulanie liczyć na nowe propozycje pracy, ale dopiero za kilka miesięcy.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki RR Donnelley Kielce S.A. podjęto decyzję o postawieniu spółki w stan likwidacji z dniem 1 lutego 2009 roku. Zakończenie działalności operecyjnej tego zakładu pracy przewidziano na 31 marca.

- Większość maszyn z Kielc zostanie przeniesiona do innych lokalizacji RR Donnelley w Polsce i poza Polską, by w efekcie poprawić wydajność i lepiej spełniać oczekiwania klientów. Wyposażenie kieleckiego zakładu trafi między innymi do Starachowic i Krakowa - informuje specjalista ds. PR i Marketingu RR Donnelley, Magdalena Pająk.

Firma zapewnia, że dołoży starań, by w ramach możliwości złagodzić skutki tej decyzji dla pracowników. Wczoraj zarząd spółki spotkał się z pracownikami i ich przedstawicielami, a jak czytamy w oficjalnym komunikacie w przeciągu najbliższych kilku miesięcy koncern „ma nadzieję złożyć kieleckim pracownikom kilkadziesiąt ofert pracy w innych lokalizacjach firmy w Polsce”. Cała zwalniana załoga otrzyma również wsparcie Działu Personalnego  RR Donnelley w poszukiwaniach na rynku pracy. Wszyscy dostaną oczywiście gwarantowane świadczenia, a dodatkowo, w sprawie odpraw odbędą się także indywidualne rozmowy z pracownikami i konsultacje z przedstawicielami pracowników.

Co pocieszające na razie nic nie grozi pracownikom w drukarni koncernu w Starachowicach, gdzie zostanie przeniesione część produkcji z Kielc.

Jak informuje Magdalena Pająk sam zakład w Kielcach, który był najmniejszy ze wszystkich czterech w Polsce, zostanie wystawiony na sprzedaż.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie