Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Afera seksistowska na LinkedIn - "oddam asystentkę". "Jestem zmuszony oddać, a zarazem polecić asystentkę". "A dobrze się bzyka?"

TK
Jestem zmuszony oddać a zarazem polecić asystentkę. Studentka germanistyki z płynnym niemieckim i angielskim, odpowiedzialna i sumienna". - czytamy na portalu LinkedIn w ogłoszeniu.Były pracodawca, pan Piotr, podkreślał również, że asystentka jest "sumienną i odpowiedzialną studentką germanistyki"Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby pod postem nie pojawił się seksistowski komentarz, zawierający pytanie: "a dobrze się bzyka"?
Jestem zmuszony oddać a zarazem polecić asystentkę. Studentka germanistyki z płynnym niemieckim i angielskim, odpowiedzialna i sumienna". - czytamy na portalu LinkedIn w ogłoszeniu.Były pracodawca, pan Piotr, podkreślał również, że asystentka jest "sumienną i odpowiedzialną studentką germanistyki"Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby pod postem nie pojawił się seksistowski komentarz, zawierający pytanie: "a dobrze się bzyka"? Pixabay/Geralt
Afera na LinkedIn wiąże się z seksistowskim komentarzem, który pojawił się pod jednym z ogłoszeń na portalu. Pan Piotr, dyrektor finansowy firmy zajmującej się dystrybucją sprzętu do gabinetów stomatologicznych, polecał asystenkę do pracy. Komentarz, który pojawił się pod tym poleceniem, napisany przez pana Marcina, pracownika firmy Panasonic: "a dobrze się bzyka?" rozpętał burzę w internecie. Sprawę nagłośniła na Twitterze Olivia Drost, dziennikarka związana z CNN Indonesia.

Afera na LinkedIn: Seksistowski komentarz - "a dobrze się bzyka?"

Cała sytuacja dotyczy ogłoszenia, które pojawiło się w portalu LinkedIn i dotyczyło polecenia asystentki:

„Jestem zmuszony oddać a zarazem polecić asystentkę. Studentka germanistyki z płynnym niemieckim i angielskim, odpowiedzialna i sumienna". - czytamy na portalu LinkedIn w ogłoszeniu.

Były pracodawca, pan Piotr, podkreślał również, że asystentka jest "sumienną i odpowiedzialną studentką germanistyki".

W samym poleceniu nie byłoby nic dziwnego, jednak uwagę przykuwa przedmiotowe postrzeganie osoby asystentki i forma: "oddam asystentkę". Wielkie kontrowersje wzbudził dodatkowo seksistowski komentarz, który pojawił się pod postem i zawarte w nim pytanie: "a dobrze się bzyka"?

Po tym komentarzu zawrzało, całą sprawę nagłośniła na Twitterze Olivia Drost, dziennikarka związana z CNN Indonesia: "Czy wyobrażacie sobie, że ktoś pyta tak o Waszą siostrę, kobietę, przyjaciółkę, mamę? Ja nie zamierzam patrzeć na to, jak w XXI wieku kobiety wciąż nie są darzone odpowiednim szacunkiem. Nie zamierzam patrzeć na to, jak obrażane są moje koleżanki, współpracowniczki" - pisze dziennikarka.

"W związku z niestosownymi wypowiedziami pracownika firmy Panasonic Marketing Europe GmbH, oddział w Polsce, umieszczonymi dzisiaj w serwisie społecznościowym Linkedin.pl, oświadczamy, że wyrażone w nich opinie są prywatnym stanowiskiem Pana Marcina Anteckiego i w żaden sposób nie odnoszą się do wartości i postaw reprezentowanych przez firmę Panasonic w Polsce i na świecie".

W dalszej części swojego wpisu na Twitterze zapowiada interwencję u pracodawcy mężczyzny, który jest autorem skandalicznego wpisu.

Reakcja pracodawcy. Oświadczenie firmy Panasonic

Po interwencji dziennikarki Olivii Drost, firma Panasonic, której autor komentarza jest pracownikiem, wystosowała oświadczenie. Przeczytamy w nim, że zachowanie pracownika, to jego prywatne stanowisko, sprzeczne z wartościami, które prezentuje firma Panasonic.

W związku z niestosownymi wypowiedziami pracownika firmy Panasonic Marketing Europe GmbH, oddział w Polsce, umieszczonymi dzisiaj w serwisie społecznościowym Linkedin.pl, oświadczamy, że wyrażone w nich opinie są prywatnym stanowiskiem Pana Marcina Anteckiego i w żaden sposób nie odnoszą się do wartości i postaw reprezentowanych przez firmę Panasonic w Polsce i na świecie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia