Agat świetnie buduje i remontuje

Sławomir STACHURA [email protected]
Założycielom firmy AGAT – absolwentom Politechniki Świętokrzyskiej Ryszardowi Żelaznemu (z prawej) i Zdzisławowi Zagnińskiemu, gratulował rektor Politechniki Świętokrzyskiej Stanisław Adamczak.
Założycielom firmy AGAT – absolwentom Politechniki Świętokrzyskiej Ryszardowi Żelaznemu (z prawej) i Zdzisławowi Zagnińskiemu, gratulował rektor Politechniki Świętokrzyskiej Stanisław Adamczak.
Udostępnij:
20-lecie powstania świętowało kilka dni temu kieleckie Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowo-Handlowe AGAT. W hotelu Łysogóry w Kielcach, gdzie odbywała się uroczystość, mnóstwo gratulacji odebrali założyciele firmy – Ryszard Żelazny i Zdzisław Zagniński.

- Nie ma chyba w tej sali osoby, która by nie stanęła w zbudowanym bądź wyremontowanym budynku przez firmę AGAT. Sama jestem zaskoczona, że aż tyle ich jest - mówiła obecna na uroczystości Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski.

- Gratuluję tych 20 lat i życzę dalszych sukcesów – dodała, wręczając państwowe medale i wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych pracowników firmy.

 

Rzeczywiście, lista obiektów, które zbudowała bądź remontowała firma Agat jest imponująca. AGAT remontował między innymi Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach czy Kościół Ekumeniczny w Kielcach a także wiele innych obiektów zabytkowych w całym kraju, w Niemczech, Francji i w Czechach. Zbudował też ponad sto obiektów użyteczności publicznej - oświatowych i sportowych, w tym choćby kryte pływalnie – tą przy Szkole Podstawowej numer 27 w Kielcach i Koral w Morawicy. AGAT budował też obiekty dla Politechniki Świętokrzyskiej i Wszechnicy Świętokrzyskiej, remontował obiekty Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

 

- Jak mam dodatkowe powody do satysfakcji, bo Ryszard Żelazny i Zdzisław Zagniński to przecież absolwenci Politechniki Świętokrzyskiej. To na naszej uczelni zdobywali wiedzę, którą teraz tak świetnie wykorzystują – mówił obecny na jubileuszu rektor Politechniki Stanisław Adamczak.

 

– Firmie AGAT jest wdzięcznych jakieś dwa miliony chorych ludzi, którzy przez te lata leczyli się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. W imieniu tych ludzi serdecznie dziękuję. Remonty szpitali nie są łatwe, ale AGAT zawsze sobie świetnie z nimi radzi – mówił z przekonaniem Jan Gierada, dyrektor kieleckiego szpitala.

Prezesi i założyciele firmy otrzymali mnóstwo gratulacji od wielu innych zaproszonych gości. Był też okazały tort i życzenia tłustych lat dla firmy.

 

- Nie zawsze przez te lata było różowo, teraz w naszej branży też nie jest lekko, bo wciąż dokucza nam ogólnoeuropejski kryzys. Ale dziś trzeba się cieszyć, bo obchodzimy piękny jubileusz. Szybko zleciało te 20 lat – mówił z uśmiechem Ryszard Żelazny.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie