Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Akademia 50+. Dla seniorów społecznie aktywnych

marzena
Akademia 50+. Dla seniorów społecznie aktywnych
Akademia 50+. Dla seniorów społecznie aktywnych archiwum
Projekt Akademia 50+ kierowany jest do osób po 50 roku życia – pracowników, członków i wolontariuszy, działających na rzecz organizacji non-profit oraz do przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Jego celem jest wyrównanie szans rozwoju i podniesienie kompetencji zawodowych.

Głównym celem projektu jest pomoc w rozwoju organizacji pozarządowych, poprawa efektywności i wydajności podmiotów prowadzących działalność w trzecim sektorze oraz wzmocnienie potencjału ludzkiego. Celem jest również obalanie stereotypów dotyczących organizacji pozarządowych oraz harmonijny rozwój trzeciego sektora.

Duże znaczenie dla projektu mają zwłaszcza osoby z obszarów miejsko-wiejskich, które chciałyby podnieść swoje kwalifikacje w celu zwiększania potencjału instytucji, na rzecz której działają. Do udziału w spotkaniach organizatorzy zapraszają: Uniwersytety Trzeciego Wieku, fundacje, stowarzyszenia, hospicja, grupy nieformalne, inicjatywy obywatelskie oraz osoby, które są w trakcie rejestracji własnej organizacji pozarządowej.

Projekt będzie prowadzony do września 2013 roku, a w jego ramach odbędą się szkolenia z: finansów i bankowości, źródeł pozyskiwania i rozliczania środków na działalność, w tym skutecznego pisania wniosków o dotacje, a także z public relations, to jest budowania wizerunku i strategii promocji. Szkolenia na które można się jeszcze zapisać prowadzone będą w Kielcach w listopadzie.

Organizatorami są Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacja 4SELF. Udział w projekcie jest bezpłatny. Więcej informacji i formularze rekrutacyjne na: www.akademia50plus.uj.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia