Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aleksandra Marcinkowska na czele Wojewódzkiego Urzędu Pracy!

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
archiwum
Niespotykana sytuacja w podlegającym Urzędowi Marszałkowskiemu - Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Jego szef Arkadiusz Piecyk, sprawujący urząd z nominacji poprzedniego zarządu województwa kontrolowanego przez Polskie Stronnictwo Ludowe od dłuższego czasu przebywa na zwolnieniu lekarskim. Nowy zarząd - już z Prawa i Sprawiedliwości postanowił obsadzić to stanowisko swoim człowiekiem.

Jak informuje Urząd Marszałkowski w związku z przedłużającą się nieobecnością dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Arkadiusza Piecyka, który od ponad 2 miesięcy przebywa na zwolnieniu lekarskim, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o ogłoszeniu konkursu na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora tej instytucji. W wyniku przeprowadzonej procedury konkursowej obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach będzie pełnić Aleksandra Marcinkowska.

Pięcioosobowa komisja konkursowa, składająca się z między innymi z przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, zdecydowała, że do czasu powrotu dyrektora Arkadiusza Piecyka, jego obowiązki pełniła będzie pani Aleksandra Marcinkowska.

W ocenie komisji: […] jej autoprezentacja, udzielane odpowiedzi na zadawane pytania, jak również przedstawiona w sposób przejrzysty, a zarazem obrazujący istniejące obecnie problemy, z jakimi mierzy i będzie mierzył się Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, koncepcja funkcjonowania urzędu, zostały ocenione najlepiej z wszystkich kandydatów, którzy przystąpili do konkursu.

Na czas pełnienia nowego stanowiska Aleksandra Marcinkowska, jako dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego
Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego będzie przebywać na bezpłatnym urlopie. Jej obowiązki przejmie obecna wicedyrektor Katarzyna Kubicka.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Największy aquapark w regionie już na finiszu


Czy mógłbyś zostać handlowcem? Test

Ruszyła budowa wielkiej tężni solankowej w Busku


Najbardziej absurdalne i najśmieszniejsze podatki


Ile zarabiają Polacy? Sprawdź, czy wiesz!


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – smartfony zamiast kas fiskalnych

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Aleksandra Marcinkowska na czele Wojewódzkiego Urzędu Pracy! - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia