MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Alfabet w kasie fiskalnej

Marzena SMORĘDA [email protected]
Aby ułatwić podatnikom modyfikacje w kasach, związane z wyższymi stawkami VAT, Ministerstwo Finansów postanowiło uelastycznić zapisywanie stawek w kasach fiskalnych.
Aby ułatwić podatnikom modyfikacje w kasach, związane z wyższymi stawkami VAT, Ministerstwo Finansów postanowiło uelastycznić zapisywanie stawek w kasach fiskalnych.
W przyszłym roku jeszcze przez pięć miesięcy od wejścia w życie nowych stawek podatku VAT podatnicy będą mogli stosować dowolną metodę przyporządkowania nowych stawek oznaczeniom literowym w kasach fiskalnych.

Od nowego roku stawki VAT wzrosną o 1 procent. Zmiana ta będzie musiała być uwzględniona w operacjach na kasach fiskalnych, stosowanych przez przedsiębiorców do ewidencji obrotów.

 

Aby ułatwić podatnikom modyfikacje w kasach, związane z wyższymi stawkami VAT, Ministerstwo Finansów postanowiło uelastycznić zapisywanie stawek w tych urządzeniach.

 

W projekcie rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące, oraz warunków ich stosowania zmieniono sztywne przyporządkowanie stawek podatkowych do oznaczeń literowych A-G. Na paragonach i raportach drukowanych przez kasy są nimi oznaczane tzw. grupy podatkowe.

 

Utrzymano jedynie przyporządkowanie stawki podstawowej do oznaczenia literowego A. Z kolei literom od B do G będą odpowiadać pozostałe stawki wprowadzane na poszczególne towary i usługi oraz zwolnienie od podatku.

 

Dla starszych typów kas, których program działania przewiduje mniejszą niż siedem liczbę grup podatkowych, oraz w okresie pięciu miesięcy po zmianie stawek dla wszystkich typów kas Ministerstwo Finansów dopuściło zastosowanie w zasadzie dowolnej metody przyporządkowania stawek określonym oznaczeniom literowym.

Zmiany wejdą w życie z dniem ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia