MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ambasador Iranu w Kielcach

Anna Niedzielska
Ambasador Iranu Hadi Farajvand (pierwszy z prawej ) otrzymał od Ryszarda Zbróga, prezydenta Staropolskiej Izby Przemysłowo Handlowej w Kielcach, komplet materiałów na temat gospodarki naszego regionu.
Ambasador Iranu Hadi Farajvand (pierwszy z prawej ) otrzymał od Ryszarda Zbróga, prezydenta Staropolskiej Izby Przemysłowo Handlowej w Kielcach, komplet materiałów na temat gospodarki naszego regionu.
Ambasador Iranu Hadi Farajvand odwiedził Kielce, aby osobiście rozpocząć współpracę z firmami z naszego regionu. Szczególnie zainteresowały go branże motoryzacyjna i wystawiennicza.

   Ambasador rozpoczął wizytę w Kielcach od spotkania w Staropolskiej Izbie Przemysłowo Handlowej. Jak wyjaśnił chodzi mu o nawiązanie współpracy między firmami z obydwóch krajów. A to najlepiej zrobić kontaktując się osobiście z przedsiębiorcami.

   - Przed przyjazdem do regionu świętokrzyskiego zorientowałem się, że w państwa województwie jest wiele firm produkujących części dla przemysłu motoryzacyjnego. U nas ta gałąź przemysłu też jest bardzo rozwinięta. Dlatego chcemy nawiązać kontakt z przedsiębiorcami, z którymi moglibyśmy współpracować. Wiosną grupa polskich biznesmenów ma odwiedzić Iran, wierzę że w delegacji znajdą się też przedstawiciele firm państwa regionu – wyjaśniał ambasador Iranu Hadi Farajvand.

    Ambasador odwiedzał tylko niektóre regiony Polski. Stolica województwa świętokrzyskiego znalazła się na trasie podróży po Poznaniu, Gdańsku i Białymstoku, ale przed Wrocławiem. W Kielcach otrzymał zapewnienie, że na współpracę jesteśmy otwarci. - Oczywiście przygotujemy listę firm, które taką współpracą będą zainteresowane. Chętnie pomożemy także przy organizacji wizyty delegacji irańskiej w naszym województwie – stwierdził Ryszard Zbróg, prezydent SIPH.

   Gość z Iranu odwiedził również Targi Kielce. Tam, razem z wiceprezes zarządu Targów Kielce Bożeną Staniak, zwiedził tereny targowe i poznał pełna ofertę kieleckiego ośrodka wystawienniczego, którą był bardzo zainteresowany.

   - Bardzo chętnie przekażę informacje o możliwościach wzięcia udziału w imprezach targowych w Kielcach irańskim firmom – zapewnił ambasador Hadi Farajvand na pożegnanie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia