Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Amerykański aktor Sean Penn jest pod wrażeniem polskiej pomocy dla uchodźców. Jego fundacja pomoże Rzeszowowi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Samolewicz
Piotr Samolewicz
Sean Penn  (z lewej) i prezydent Konrad Fijołek podpisali porozumienia w sprawie udzielenia pomocy eksperckiej  przez fundację CORE miastu w akcji humanitarnej na rzecz uchodźców z Ukrainy.
Sean Penn (z lewej) i prezydent Konrad Fijołek podpisali porozumienia w sprawie udzielenia pomocy eksperckiej przez fundację CORE miastu w akcji humanitarnej na rzecz uchodźców z Ukrainy. Paweł Dubiel
– Miłość, jaką widzimy w waszym narodzie, inspiruje nas - powiedział amerykański aktor Sean Penn podczas piątkowej uroczystości podpisania porozumienia z prezydentem miasta Konradem Fijołkiem. Współzałożona przez amerykańskiego aktora fundacja CORE pomoże władzom Rzeszowa w organizowaniu pomocy uchodźcom z Ukrainy. Pomoc dotyczy wiedzy eksperckiej.

- Jesteśmy tu by wspierać społeczności, przyjeżdżamy, żeby rozmawiać ze zwykłymi ludźmi oraz liderami organizacji. Zawiązujemy partnerstwa, by organizacje z zewnątrz mogły pośpieszyć z jak najszybszą pomocą – powiedział Sean Penn w Rzeszowie. - Widzimy gospodarzy, którzy podczas kryzysu humanitarnego oferują swoje otwarte drzwi i pomoc, zarówno na poziomie rządowym, jak i indywidualnym – dodał aktor.

Jednocześnie wyraził nadzieję, że jego fundacja CORE zdoła zebrać środki na pomoc dla ukraińskich uchodźców. O szczegółach porozumienia mówił prezydent miasta.

- Możemy skorzystać z zasobów, które ma Fundacja CORE, jeśli chodzi o możliwość zatrudniania, wspierania i poszukiwania wolontariuszy. Będzie więcej wsparcia psychologicznego zarówno dla uchodźców, jak i innych, którzy tego potrzebują - powiedział Konrad Fijołek.

Zobacz wideo:

od 16 lat

- Nie zawsze mamy know how, nie wiemy, co nas czeka w najbliższym czasie. Dzięki temu porozumieniu będziemy korzystać z wiedzy fachowców, ludzi, którzy stykali się z podobnymi dramatami i wiedzą, jak radzić sobie na tym etapie kryzysu humanitarnego. Pamiętajmy, że wojna się nie skończyła, że będą kolejne fale uchodźców. Już dziś mamy wiele tysięcy uchodźców w regionie i mieście. Wydaliśmy w Rzeszowie 3 000 numerów PESEL, mamy 1000 dzieci w szkołach – dodał prezydent Rzeszowa.

Porozumienie z amerykańską fundacją zostało podpisane w dużej sali Full Marketu przy al. Ską fundacją Rejtana zamienionej na miejsce noclegowe dla uchodźców.

Oficjalne wystąpienia odbywały się na tle grupy wolontariuszy ubranych w koszulki z logotypami CORE i miasta, a za ich plecami stały rzędy łóżk czekających na uchodźców. Konferencje obsługiwało wiele krajowych i zagranicznych ekip dziennikarskich. Amerykańskiemu gościowi towarzyszyła współzałożycielka i dyrektor generalna CORE Ann Lee.

Punkt w Full Markecie prowadzi razem z miastem Centrum Medyczne Medyk.

- Cieszymy się, że jesteś tutaj z nami, to dla nas zaszczyt – zwrócił się do Seana Penna prezes Medyka doktor Stanisław Mazur. - Życzmy sobie, żeby ta wojna jak najszybciej skończyła się. Jest niesamowite, co możesz zrobić ty i twoja organizacja i ludzie dobrej woli – powiedział Stanisław Mazur.

CORE (Community Organized Relief Effort) działa już w Polsce. Fundacja pierwszą swoją filię otworzyła w czwartek w Krakowie. Oprócz Polski pomaga też wojennym uchodźcom w Rumunii. Na swojej stronie internetowej prowadzi zbiórkę pieniędzy na pomoc uchodźcom. Do tej pory Fundacja zebrała na ten cel 1,5 mld dolarów.

Sean Penn  (z lewej) i prezydent Konrad Fijołek podpisali porozumienia w sprawie udzielenia pomocy eksperckiej  przez fundację CORE miastu w akcji humanitarnej na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Amerykański aktor Sean Penn jest pod wrażeniem polskiej pomo...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Amerykański aktor Sean Penn jest pod wrażeniem polskiej pomocy dla uchodźców. Jego fundacja pomoże Rzeszowowi [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia