MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Amerykańskie inwestycje w strefie Obice? Kamil Suchański i Bartłomiej Orzeł rozmawiali z szefem Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce

p
Od lewej: Bartłomiej Orzeł, Kamil Suchański, Tony Housh i Andrzej Lubelski.
Od lewej: Bartłomiej Orzeł, Kamil Suchański, Tony Housh i Andrzej Lubelski.
Przewodniczący Rady Miasta Kielce Kamil Suchański oraz doradca premiera Bartłomiej Orzeł przekonywali Tony’ego Housha, szefa Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, że przyszła strefa Obice to dobra przestrzeń inwestycyjna dla kapitału zza oceanu. Do rozmowy doszło w poniedziałek podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce zrzesza ponad 350 firm i reprezentuje wartość inwestycji na około 58 miliardów dolarów. - Jesteśmy głosem amerykańskich inwestorów w Polsce, ale pomagamy także polskim firmom, które szukają ekspansji na rynek amerykański – mówił Tony Housh.

Jak zaznaczył, amerykańskie firmy chętnie inwestują i rozwijają swoje biznesy w Polsce. Tony Housh podkreślił, że dla przedsiębiorstw, które mają swoje korzenie w USA, przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji nowej fabryki czy centrum logistycznego kluczowe są dwie kwestie: obecność kapitału ludzkiego, czyli dobrze wykształconych pracowników, oraz dostęp do dróg ekspresowych i lotniska.

- Amerykańskie inwestycje mają szansę wejść do województwa świętokrzyskiego, zwłaszcza do terenów w Obicach - potrzeba tylko dobrej woli i oczywiście odpowiedniego przygotowania terenów. Musimy pamiętać, że z drugiej strony, i to chyba jeszcze ważniejsze, współpraca z Amerykańską Izbą Handlową to także szansa dla tutejszych firm na wejście na rynek amerykański i budowanie nie tylko własnej marki, ale także marki Świętokrzyskie. Nic tak nie buduje zamożności jak eksport polskiego kapitału. Takie spotkania mogą budować synergię i współpracę między biznesem polskim a amerykańskim – powiedział Bartłomiej Orzeł, doradca premiera Mateusza Morawieckiego, który kandyduje do Sejmu 20. pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości.

- Spotkanie z panem Tony’m Houshem to nie tylko doskonała okazja do przekazania informacji o tym, że pod Kielcami znajduje się największy w tej części Europy teren do realizacji różnego rodzaju inwestycji. Równie cenna jest informacja z pierwszej ręki odnośnie oczekiwań i potrzeb amerykańskich inwestorów – powiedział przewodniczący Rady Miasta Kielce Kamil Suchański.

Do spotkania doszło z inicjatywy Andrzeja Lubelskiego, członka Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Jak podkreślał, amerykańskiego inwestora łatwiej szukać w Polsce niż za granicą, ponieważ firmy z USA nastawione są na reinwestycje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Amerykańskie inwestycje w strefie Obice? Kamil Suchański i Bartłomiej Orzeł rozmawiali z szefem Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia