Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce przewodniczącym Centrexu

Redakcja
Andrzej Mochoń został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych Centrex – jednej z najważniejszych organizacji targowych na świecie. Zastąpił na tym miejscu Gienadija Kroiczyka z GalExpo we Lwowie. Prezes kieleckiego ośrodka wystawienniczo – kongresowego będzie sprawował nową funkcję przez dwa lata.

Od Budapesztu aż do Kijowa – Centrex to organizacja, która skupia blisko 20 ośrodków targowych z Europy Środkowo – Wschodniej. Do zadań nowego przewodniczącego będzie należało między innymi prowadzenie  obrad,  organizacja spotkań oraz zgłaszanie projektów.

-  Jednym z pierwszych tematów, który poruszę będzie marketing ośrodków targowych. Wykorzystując możliwość inicjowania dyskusji, chciałbym wspólnie z innymi członkami Centrexu, przyjrzeć się rewolucyjnym zmianom oraz nowym technologiom wspierającym marketing i komunikację, w kontekście działalności wystawienniczej – zapowiada Andrzej Mochoń.

W przyszłym roku Centrex będzie obchodził swoje 20-lecie. Targi Kielce są związane z instytucją od samego początku. Według ostatnich danych, utrwaliły pozycję jednego z dwóch liderów rynku targowego w Polsce oraz drugiego w Europie Środkowo - Wschodniej pod względem wynajętej powierzchni.

--------------  -----------------  -------------------

Andrzej Mochoń

Prezes Zarządu Targów Kielce, współtwórca ich sukcesu i świetności. Między innymi dzięki jego zaangażowaniu Targi Kielce stały się drugim ośrodkiem targowym w Europie Środkowo-Wschodniej
i najbardziej rozpoznawalną marką regionu świętokrzyskiego.

Należy do grona twórców znanego na świecie MSPO - Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który od 24 lat odbywa się w Targach Kielce. Jest również pomysłodawcą Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu. Jako szef spółki wystawienniczej Targi Kielce Andrzej Mochoń bierze udział w kreowaniu rynku targowego w kraju i jego wizerunku w Europie. W 2012 roku kapituła pierwszej edycji prestiżowego konkursu Dziennika Gazety Prawnej przyznała mu tytuł „Wizjonera”, za wizję i realizację projektu rozbudowy
i modernizacji kieleckiego ośrodka wystawienniczo-kongresowego. Andrzej Mochoń był także prezesem Polskiej Izby Przemysłu Targowego, uczestniczy w pracach UFI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Targów oraz CENTREX – Europejskiego Stowarzyszenia Statystyki Targowej.

Andrzej Mochoń pełni funkcję Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec. Zna sześć języków. Jest Kanclerzem Loży Świętokrzyskiej BBC. Za swoją działalność, wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej, w 2015 roku prezes Mochoń został odznaczony przez Ministra Spraw Zagranicznych medalem „Bene Merito”. Jako jedyny cywil w Polsce został uhonorowany odznaką Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Został także odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Zasłużony dla Obronności Kraju oraz Medalem Euroatlantyckim.

 

 

od 12 lat
Wideo

Umowa pomiędzy PKP a Budimexem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia