Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aneta Klimkiewicz: - Na pierwszym miejscu zawsze stawiam dobro dzieci

Marzena Smoręda
Z ogromną radością obserwuję postępy w rehabilitacji moich podopiecznych Asi i Pawła - mówi Aneta Klimkiewicz.
Z ogromną radością obserwuję postępy w rehabilitacji moich podopiecznych Asi i Pawła - mówi Aneta Klimkiewicz.
Aneta Klimkiewicz, prezes Fundacji Chcę Żyć, wspierającej dzieci chore i niepełnosprawne, została ósmym Menadżerem Roku 2016 w regionie i pierwszym w powiecie kieleckim. Opowiedziała nam o swojej życiowej misji i priorytetach.

Pedagog z wykształcenia i zamiłowania, swoją miłość do dzieci przelewa na te chore i niepełnosprawne, najbardziej potrzebujące pomocy i wsparcia. Założyła Fundację Chcę Żyć, by się troszczyć o najsłabszych.

Pani Prezes, dlaczego zajęła się Pani dziećmi chorymi? To chyba najtrudniejsza praca dla pedagoga i duże wyzwanie?
Przede wszystkim dlatego że kocham dzieci. Świadomie wybrałam studia pedagogiczne, by pracować z nimi i swoją wiedzę stosować w praktyce. Rzeczywiście, nie jest to łatwe, ale tym bardziej czuję się potrzebna i odpowiedzialna za zdrowie i los dzieci wymagających szczególnej opieki, wrażliwości. Lubię trudne wyzwania i szczególnie cieszy mnie, gdy można dzieciom pomóc, choćby w najmniejszym stopniu.

Czyli to po prostu powołanie?
Można tak powiedzieć, bo angażując się całkowicie w swoją pracę i podporządkowując jej rytm życia, na pierwszym miejscu stawiam zawsze dobro dzieci.

Fundacja współpracuje ze Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji i Terapii Złota Rybka w Oblęgorze. Na czym to polega?
To właśnie do ośrodka Złota Rybka trafiają dzieci niepełnosprawne. Fundacja zajmuje się organizacją turnusów rehabilitacyjnych w Złotej Rybce. Tu nasi terapeuci ostro pracują nad poprawą ich zdrowia i kondycji. Po indywidualnej ocenie i kwalifikacji lekarza chorzy kierowani są na różne formy nowoczesnej terapii, takie jak rehabilitacja neurologiczna, rehabilitacja w kombinezonie DUNAG-02, terapia powięziowa, terapia czaszkowo-krzyżowa, terapia integracji sensorycznej, rehabilitacja w wodzie, kinesiotaping, terapie pedagogiczna, neurologopedyczna, taktylna, terapia ręki, terapia stawu skroniowo-żuchwowego, hipoterapia, dogoterapia, refleksoterapia, masaże, fizykoterapia. Ośrodek ma w swojej ofercie jedną z najdokładniej przebadanych klinicznie metod terapeutycznych - terapię FM według Luigiego Stecco. Jako jedyny ośrodek w Polsce mamy rekomendację międzynarodowego instruktora metody FDM neuro. Program rehabilitacji jest uzależniony od potrzeb i rodzaju dysfunkcji, indywidualnie dostosowany do każdego dziecka, po konsultacji lekarskiej i fizjoterapeutycznej.

Dużo możliwości...
Dlatego że rehabilitacja dzieci jest złożonym procesem terapeutycznym, który wymaga udziału wielu specjalistów oraz wykorzystania metod oraz różnego rodzaju sprzętu pomocniczego. Ośrodek jest tak dobrze i nowocześnie wyposażony, że w pełni zaspokaja potrzeby zdrowotne dzieci i młodzieży, które tu przyjeżdżają. Personel jest młody, ambitny i wciąż poszerza swoje kwalifikacje.

Jak odbywa się ich leczenie i usprawnianie?
Dzieci i młodzież oraz dorośli przyjeżdżają do nas na dwutygodniowe turnusy. Mamy dla nich bardzo dobrze urządzonych 10 pokoi. W każdym z nich mieszka jedno dziecko z rodzicem lub opiekunem i ma zapewnioną opiekę lekarską, cykl rehabilitacji i terapii. Słowem - proponujemy kompleksowe leczenie z wypoczynkiem i różnymi atrakcjami. Mamy również pacjentów na pobyty dzienne, niestacjonarne.

Skąd przyjeżdżają do was dzieci?
Z całej Polski, ale i coraz więcej osób z zagranicy. Przyjeżdżają do nas Polacy mieszkający na stałe za granicą, głównie z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Irlandii. Odkryli u nas doskonałe dla siebie miejsce na rehabilitację i pobyt. Wszystkich naszych pacjentów zjednujemy przede wszystkim fachowością, cierpliwością i gorącym sercem, które im ofiarujemy, ale i znakomitymi walorami przyrodniczo-krajobrazowymi terenów, wśród których położony jest obiekt.

Widoków rzeczywiście można wam pozazdrościć...
Wspaniałe otoczenie przyrody sprawia, że jest to doskonałe miejsce do odpoczynku. Turystyka piesza, rowerowa, przyrodnicza, zabytki architektury w najbliższej okolicy sprawiają, że aż chce się tu przyjeżdżać. Podkreślają to często nasi goście i ich opiekunowie. A wiadomo, że w ładnym otoczeniu szybciej wraca się do zdrowia, nabiera się wiary we własne siły. Nic tak dobrze nie sprzyja zdrowiu w każdym aspekcie jak świeże powietrze, otoczenie wspaniałej przyrody. Oprócz tego otoczenie sprzyja takim imprezom integracyjnym jak na przykład ogniska czy kuligi. To także ważne dla naszych podopiecznych.

Mówiła Pani, że w dużym stopniu podporządkowuje Pani życie osobiste pracy, która jest na pierwszym miejscu. Ile więc trwa Pani dzień pracy?
Za długo i mam tego świadomość, ale nasza fundacja i ośrodek są dopiero na początku drogi, wiec żeby podołać wszystkim obowiązkom, sporo trzeba popracować.

Ma Pani jednak czas na odpoczynek...
Odpoczywam w ruchu, ponieważ po pracy zawożę dzieci na dżudo i idę na fitness. W soboty biegam. Nie czuję się więc zmęczona czy znużona pracą. Ruch mnie znakomicie regeneruje. Późnymi wieczorami czasem czytam, głównie biografie.

Złota rybka w akwarium, które stoi w holu ośrodka, rzeczywiście spełnia najskrytsze marzenia?

Oczywiście. Duże i małe. Dzieci i dorosłych. Wiara w jej moc zrobiła już u nas dużo dobrego. Bo najważniejsze jest przekonanie, że chcieć to móc. Moje największe marzenia to poprawa zdrowia małych pacjentów podczas pobytu w naszym ośrodku. Są już tego namacalne dowody, publikowane w internecie. Zachęcamy do śledzenia naszych działań na naszym facebookowym profilu.

Marzyła Pani o tytule Menadżera Roku 2016 w województwie i powiecie?
Byłam zaskoczona już samą nominacją do konkursu „Echa Dnia”, a co dopiero mówić o takim wyróżnieniu. Ogromnie się cieszę, że moja praca została doceniona i tak wysoko oceniona przez wiele osób. Bardzo im za to dziękuję. Jestem dumna z tytułu Menadżer Roku 2016. Widzę dzięki tej nagrodzie, że jestem innym potrzebna, a to jest w życiu najważniejsze.

Menadżer Roku 2016 w województwie świętokrzyskim - TOP 10
1. Ryszard Grzyb - właściciel firmy deweloperskiej z Kielc;
2. Kamil Suchański - właściciel firmy Ekobox z Kielc;
3. Waldemar Skowron - prezes spółki Mesko w Skarżysku;
4. Stanisław Rupniewski - prezes firmy Supon z Kielc;
5. Marek Scelina - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy
Rodzinie w Kielcach;
6. Henryk Ciosmak - prezes Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych;
7. Dariusz Saletra - prezes Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Artimed w Kielcach;
8. Aneta Klimkiewicz - prezes fundacji Chcę Żyć;
9. Karolina Wodzisławska - prowadzi klinikę Centrum Medycyny i Estetyki;
10. Paweł Podsiadło - dyrektor kopalni Jaźwica w Chęcinach

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Aneta Klimkiewicz: - Na pierwszym miejscu zawsze stawiam dobro dzieci - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia