Plac w centrum Kielc – pomiędzy aleją IX Wieków Kielc i ulicami Piotrkowską oraz Pelca - jest obecnie areną rewolucyjnych architektonicznych zmian wizerunku miasta. Jeszcze trwa budowa Apollo Ventus Business&Living, czyli nowoczesnego usługowo-biurowo-mieszkalnego obiektu według projektu kieleckiej Pracowni Architektonicznej Tera Group, a już w bliskim sąsiedztwie spółka Apolloplast rozpoczęła kolejną spektakularną inwestycję, zaprojektowaną przez tę samą pracownię. To Apollo Split Business&Living.

- Właśnie rozpoczęliśmy prace przy budowie Apollo Split Business&Living – czterokondygnacyjnego budynku mieszkalno-usługowo-biurowego, który jest drugim etapem obiektu Apollo Ventus. Budynek powstanie do końca III kwartału 2020 roku i będzie miał całkowitą powierzchnię 4,5 tysiąca metrów kwadratowych – mówi Dariusz Stępień, wiceprezes spółki Apolloplast Inwestycje.

W nowym budynku na parterze mieścić się będą 23 lokale usługowe, a na trzech piętrach znajdzie się 26 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. W podziemiu będzie przygotowanych 36 miejsc postojowych. Wjazd na teren obiektu poprowadzony będzie od ulicy Pelca.

- Apollo Split Business&Living na pewno zaskoczy wszystkich bardzo ciekawą architekturą. Z racji swojej lokalizacji będzie ona bowiem nawiązywała do nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, ale ze względu na starą, XIX-wieczną zabudowę w okolicy oraz widok na wzgórze katedralne i pałac biskupów krakowskich znajdują się w projekcie elementy dobrze komponujące się z rewitalizowaną częścią miasta - mówi wiceprezes Dariusz Stępień.

Zobacz galerię


POLECAMY RÓWNIEŻ:Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosuZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

Źródło:vivi24