MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Awans Targów Kielce - są drugie w Europie Środkowo-Wschodniej. A ambicje są jeszcze większe

Redakcja
Awans Targów Kielce - są drugie w Europie Środkowo-Wschodniej. A ambicje są jeszcze większe
Awans Targów Kielce - są drugie w Europie Środkowo-Wschodniej. A ambicje są jeszcze większe
Drugie miejsce na mapie ośrodków targowych w Europie Środkowo-Wschodniej i ogromne ambicje zostania liderem mają Targi Kielce, które obronną ręką wyszły z kryzysu gospodarczego. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski i prezes Andrzej Mochoń zadowoleni z wyników.

Na drugie miejsce z trzeciego wśród ośrodków wystawienniczych w Europie Środkowo-Wschodniej awansowały Targi Kielce pod względem wynajmowanej powierzchni. Utrzymało też pozycję wicelidera w rankingu liczby wystawców. Na głowę bije konkurentów Agrotech, Plastpol czy salon obronny.
Centrex, czyli Międzynarodowa Organizacja Statystyk Imprez Targowych, badał ośrodki wystawiennicze z Europy Środkowo-Wschodniej za 2013 rok. Wielkość wynajętej powierzchni pod stoiska to najważniejszy ze wszystkich parametrów świadczących o pozycji organizatora targów na rynku. - Organizatorów targów klasyfikuje się przede wszystkich na podstawie sprzedanych metrów kwadratowych – wyjaśnia prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń. - W tej kategorii sukces odniosły Targi Kielce, zajmując drugą pozycję w Europie Środkowo- Wschodniej. - Pokonaliśmy niemal odwiecznego zdobywcę drugiego miejsca targi w Brnie, gdyż wynajęliśmy aż o 70 tysięcy metrów więcej niż one – mówi prezes Andrzej Mochoń.

Targi Kielce pozostają również w czołówce organizatorów targów klasyfikowanych pod względem liczby wystawców. - Ponad 6 tysięcy firm i tym samym 10-procentowy wzrost dały nam po raz kolejny i w tej kategorii bardzo wysokie drugie miejsce – mówi prezes Mochoń.

Targi Kielce odniosły sukces nie tylko jako ośrodek organizujący targi. Wiele z ich wystaw znajduje się także w ścisłej czołówce imprez Europy Środkowo-Wschodniej. Są wśród nich Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech. – W Polsce w ogóle nie ma imprezy wystawienniczej, która miałaby większą powierzchnię. Także pod względem zwiedzających jesteśmy w tym przypadku liderem. W marcu 2014 ich liczba wyniosła blisko 60 tysięcy. Agrotech to także lider europejskich statystyk tej branży – mówi prezes Mochoń. Kielce królują też między innymi w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Plastpol to 700 wystawców z 33 krajów, czerwcowe Sacroexpo przyciąga blisko 300 wystawców, odbywający się zawsze na początku września Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego bije na głowę na przykład IDET w Brnie.

Świetny wynik targów Kielce komentuje Wojciech Lubawski, prezydent Kielc: - Kryzys odcisnął piętno na wielu ośrodkach, ale Targi Kielce nie straciły swojego potencjału, co widać w ocenie Centreksu. Bardzo cieszy mnie awans w rankingu, ale zawsze podkreślam, że naszą ambicją jest pozycja lidera w tej części Europy i do tego konsekwentnie dążymy. Kielczanie są dumni z Targów Kielce i oczekują kolejnych sukcesów, ale trzeba patrzeć realnie na rynek – dodaje prezydent.
 

Źródło: Marzena SMORĘDA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia