MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bałtów może zostać tegoroczną „Najlepszą Europejską Destynacją 2009” w konkursie Komisji Europejskiej! Czy ma szanse?

Jarosław PANEK, [email protected]
Na zdjęciu (od lewej): prezydent Ostrowca, Jarosław Wilczyński, dyrektor stowarzyszenia Bałt, Jarosław Kuba, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke oraz wiceminister turystyki, Katarzyna Sobierajska
Na zdjęciu (od lewej): prezydent Ostrowca, Jarosław Wilczyński, dyrektor stowarzyszenia Bałt, Jarosław Kuba, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke oraz wiceminister turystyki, Katarzyna Sobierajska
W obecności dwóch ministrów: Mirosława Drzewieckiego oraz Marka Sawickiego i dwóch wiceministrów: zdrowia oraz środowiska, Jarosław Kuba – dyrektor Stowarzyszenia Bałt z Bałtowa odbierał nagrodę za zajęcie II miejsca w organizowanym po raz pierwszy w Polsce konkursie Komisji Europejskiej EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje”, czyli prościej mówią kierunki godne polecenia europejskim turystom.

Polska Organizacja Turystyczna, która w skali kraju zajęła się wytypowaniem polskich kandydatów do tego prestiżowego europejskiego tytułu, wyłoniła pięć polskich produktów turystycznych, w tym „Krzemienny krąg - na szlaku żółwia i dinozaura”, jakiego głównym punktem jest Jura Park w Bałtowie.

Zdobył on drugie miejsce, ale różnica punktowa między zwycięzcą, czyli „Rzeczpospolitą Ptasią” z województwa lubuskiego wyniosła zaledwie 12. Projekt z lubuskiego zdobył ich 615, a projekt ze świętokrzyskiego 603.

Co ważne wszystkie pięć wybranych produktów turystycznych zostanie ocenione w Brukseli i to, że Bałtów dostał drugie miejsce, nie oznacza, że w Komisji Europejskiej nie wygra. Ma takie same szanse. Wszystko jest możliwe.

Organizowany w Polsce po raz pierwszy konkurs EDEN wzbudził ogromne zainteresowanie mediów, przybyłych wczoraj na uroczyste wręczenie wyróżnień do warszawskiego hotelu Sheraton. Obecność czterech ministrów najlepiej świadczy o randze tego wydarzenia.

- Jestem szczęśliwy, że produkt z naszych okolic został tak wysoko oceniony i zawalczy w Brukseli – komentował nam na gorąco fakt zdobycia nagrody obecny w Warszawie prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Wilczyński.

Gdyby Bałtów wygrał, całą okolicę, a więc również i Krzemionki Opatowskie czekałby najazd gości z całego świata. Nagrodą Komisji Europejskiej jest bowiem kampania promocyjna danego miejsca na terenie całej Unii Europejskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia