Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bank coraz nowocześniejszy. Wkrótce nowe udogodnienia dla klientów

marzena
archiwum
Rynek usług bankowych rozwija się dynamicznie. Głównie za sprawą Internetu pojawiają się coraz wygodniejsze dla klienta usługi i narzędzia. O kolejnych zmianach w Banku Spółdzielczym w Kielcach mówi Urszula Karpińska, wiceprezes zarządu do spraw bezpieczeństwa.

Innowacje to obecnie słowo klucz w kontekście rozwoju firm. Co oznaczają one dla klientów banków?

- Innowacje, również te w sektorze finansowym, mają przede wszystkim ułatwić dostęp do produktów i usług, a co za tym idzie, zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednak najwyższym priorytetem we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań jest bezpieczeństwo, stanowiące ich fundament. Podnoszenie poziomu bezpieczeństwa internetowych kanałów sprzedaży, obejmujących elektroniczny dostęp do rachunku, transakcje kartowe i biometryczne to proces, który trwa nieustannie. Także w Banku Spółdzielczym w Kielcach, w którym od lat wprowadza się nowe rozwiązania. Przykładem jest system autoryzacji transakcji za pomocą technologii biometrycznej, umożliwiający obsługę bankomatów i wpłatomatów bez karty płatniczej i konieczności pamiętania kodu PIN. Za to rozwiązanie Bank otrzymał w 2014 roku Novatora, nagrodę przyznawaną przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową za innowacyjne rozwiązania w biznesie – mówi wiceprezes zarządu do spraw bezpieczeństwa Banku Spółdzielczego w Kielcach Urszula Karpińska.

Wiele mówi się obecnie o obsłudze przez banki Programu „500+”. Czy klienci Banku Spółdzielczego w Kielcach będą mogli skorzystać z rozwiązań ułatwiających dostęp do tego programu i złożyć w nim odpowiedni wniosek?

- Jesteśmy w końcowej fazie testów platformy do obsługi rządowego programu „500 +”. Z tego udogodnienia będą mogli nieodpłatnie korzystać nie tylko obecni klienci banku, posiadający dostęp do bankowości internetowej, ale również wszystkie osoby, które otworzą u nas rachunek wraz z tą usługą. Sekcja dotycząca Programu „500+” jest skonstruowana w intuicyjny, czyli łatwy w obsłudze sposób, tak, aby maksymalnie ułatwić wypełnienie wniosku. Klient będzie mógł korzystać z pomocy i wskazówek wyświetlanych na ekranie, a także z automatycznego uzupełnienia danych przez system bankowy, między innymi  numeru pesel, numeru konta.

Czy nowe narzędzia, jak technologia biometryczna, bankowość internetowa czy mobilna, elektroniczna obsługa „500+” mogą oznaczać zmierzch tradycyjnej bankowości, czyli krótko mówiąc, zamykanie placówek bankowych?

- Zainteresowanie bankowością elektroniczną stale rośnie. Liczba transakcji realizowanych przez Internet stanowi już ponad połowę wszystkich transakcji. Ale to nadal obsługa bezpośrednia stanowi w dalszym ciągu podstawę relacji z klientami. Bezpośredni kontakt z pracownikiem banku pozwala nadal na rozwianie wątpliwości i uzyskanie wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie pytania. Według naszych obserwacji nadal będzie istnieć spore grono klientów, którzy będą cenić sobie tradycyjną bankowość – mówi Urszula Karpińska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia