Bank Spółdzielczy w Baćkowicach przeniósł się do nowej siedziby

Mirosław ROLAK [email protected]
Wstęgę przecinali: prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowcu Zdzisław Szostak, Marian Deroń, przewodniczacy Rady Nadzorczej BS w Ostrowcu, Mieczysław Maślanka, dyrektor oddziału Regionalnego BS w Krakowie i dyrektor BS w Baćkowicach Helena Borys.
Wstęgę przecinali: prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowcu Zdzisław Szostak, Marian Deroń, przewodniczacy Rady Nadzorczej BS w Ostrowcu, Mieczysław Maślanka, dyrektor oddziału Regionalnego BS w Krakowie i dyrektor BS w Baćkowicach Helena Borys.
Udostępnij:
Od kilku dni klienci Banku Spółdzielczego w Baćkowicach w powiecie opatowskim, przyjmowani są w nowym, funkcjonalnym budynku. W ubiegły piątek odbyło się uro-czyste otwarcie nowej siedziby banku.

Bank w Baćkowicach od 1999 roku jest oddziałem banku Spółdzielczego z Ostrowca. Dotychczas miał siedzibę w starym, przedwojennym jeszcze budynku. Teraz baćkowicki oddział Banku Spółdzielczego zyskał nowy, funkcjonalny obiekt, o powierzchni ponad 110 metrów.

 

Długa historia

Historia bankowości w Baćkowicach sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy to działacz społeczny i gospodarczy, ksiądz Romuald Górski założył tu Kółko Rolnicze, a w 1928 roku Kasę Stefczyka. Pod koniec lat trzydziestych powstał w Baćkowicach budynek, w którym znalazły siedzibę działające w tej miejscowości spółdzielnie: Kółko Rolnicze, Spółdzielnia Mleczarska i Spółdzielnia Rolniczo-Spożywcza oraz Kasa Stefczyka. W tym budynku działał też do ubiegłego tygodnie, Bank Spółdzielczy. Dzięki porozumieniu z władzami gminy, BS przekazał stary, wymagający remontu budynek gminie, dostając w zamian działkę, na której powstała nowa siedziba Banku.

 

Okazała uroczystość

Na otwarcie nowej siedziby banku w Baćkowicach, oprócz Rolników, czyli głównych klientów Banku Spółdzielczego, przybyli przedstawiciele władz samorządowych, ze starostą Opa-towskim, Kazimierzem Kotowskim, wójtem Baćkowic, Marianem Partyką i Bodzechowa, Jerzym Murzynem. Byli też przedstawi-ciele innych banków spółdzielczych z całego województwa świętokrzyskiego oraz Krajowego Związku Banków Spółdziel-czych.

 

Gości powitał prezes Banku Spółdzielczego w Ostrowcu, Zdzisław Szostak.

-Przenosimy się do w pełni nowoczesnego obiektu, który spełni wszystkie wymagane obecnie standardy – mówił prezes Szostak. –Dzięki przeprowadzce poprawią się nie tylko warunki pracy naszych pracowników, ale przede wszystkim usprawni ona obsługę klientów. Stary budynek i tak wymagał remontu, który kosztowałby nas niewiele mniej niż budowa nowego obiektu, a i tak w starej siedzibie nie można było wprowadzić wszystkich wymaganych rozwiązań. Dzięki przychylności władz gminy znaleźliśmy więc optymalne rozwiązanie.

 

-Gmina zyskała nowy, piękny obiekt – mówił wójt Baćkowic, Marian Partyka. –Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej „zamiany”, bo w starym wyremontowanym budynku są mieszkania oraz lokale dla różnych instytucji.

 

Ostrowiecki Bank Spółdzielczy ma w tej chwili cztery oddziały: w Baćkowicach, Łagowie, Nowej Słupi i Waśniowie oraz kilka punktów kasowy – w Ćmielowie, Kunowie, Bałtowie, i dwa na terenie Ostrowca. Obsługuje tysiące klientów z dwóch powiatów. W BS w Baćkowicach, którym kieruje pani Helena Borys, pracuje sześć osób.

 

-Kiedy patrzę na ten nowy budynek, to przypomina mi się piosenka Golec uOrkiestry. Bo tu też było „ściernisko”, a teraz mamy nowoczesny bank – powiedział przewodniczący Rady Gminy w Baćkowicach, Stanisław Masternak.

 

Po uroczystym przecięciu wstęgi nowy budynek poświęcił ksiądz Roman Stępień, a potem goście zwiedzili okazały obiekt.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie