MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Barlinek wyróżniony w Respect Index

Bartosz OSZCZEPALSKI [email protected]
Przedstawiciele 22 spółek wyróżnionych w projekcie Respekt Index
Przedstawiciele 22 spółek wyróżnionych w projekcie Respekt Index
Giełda Papierów Wartościowych ogłosiła skład Respect Indeksu. Kielecka firma Barlinek już po raz drugi znalazła się w prestiżowym gronie 22 przedsiębiorstw, które zachowują najwyższe standardy odpowiedzialności społecznej biznesu.

Celem Respect Index jest wyróżnienie odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania w spółkach notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wyłonienie spółek odbywa się na podstawie trzyetapowej weryfikacji. Ocenia się w nich atrakcyjność inwestycyjną spółek, polegającą między innymi na jakości raportowania, dobrych relacjach z inwestorami i ładzie informacyjnym. Analizie poddawane są również takie kwestie, jak: kultura etyczna w zarządzaniu firmą, stosunek do klientów, wrażliwość na sprawy związane z ochroną środowiska i ekologią oraz ochrona zdrowia pracowników.

Nagroda za dobre relacje

 

Mariola Sykuła z Biura Relacji Inwestorskich Barlinek S.A uważa, że kolejne wyróżnienie wynika z przemyślanych i racjonalnych działań firmy: – Dbamy o dobre relacje z instytucjami, które z nami współpracują. W miarę naszych możliwości przekazujemy im środki potrzebne do realizacji istotnych celów. Jesteśmy w bieżącym kontakcie z inwestorami, zarówno instytucjonalnymi jak i indywidualnymi.

 

- Dokładamy również wszelkich starań, aby nasi pracownicy mieli jak najlepsze warunki pracy. Zwracamy uwagę na to, aby zakłady produkcyjne w możliwie najmniejszy sposób oddziaływały na środowisko naturalne, w tym celu montujemy w zakładach produkcyjnych tzw. ekrany dźwiękochłonne czy ekofiltry– dodaje Mariola Sykuła.

 

Przede wszystkim ekologia

 

- Priorytetem naszej firmy jest odpowiednia polityka ekologiczna, która polega między innymi na wykorzystywaniu w sposób optymalny surowców, a zwłaszcza drewna– twierdzi Mariola Sykuła. 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia