Beata Tyszkiewicz dała przykład, mieszkańcy Świętokrzyskiego zaczęli się uczyć

Marzena SMORĘDA [email protected]
Słynna aktorka Beata Tyszkiewicz była twarza kampanii społevznej 45+ Reaktywacja.
Słynna aktorka Beata Tyszkiewicz była twarza kampanii społevznej 45+ Reaktywacja.
Udostępnij:
Obsługi komputera, języków obcych, pozyskiwania dotacji z Unii Europejskiej, finansów, księgowości i marketingu – tego przede wszystkim chcą się uczyć osoby po 45 roku życia w naszym regionie. Ponad 200 z nich skorzystało z projektu 45+ REAKTYWACJA finansowanym ze środków unijnych w Programie Kapitał Ludzki. Chcą umieć więcej i dalej pracować.

 

Realizator projektu - Szkoła Języków Obcych InterCollege w ciągu ostatniego roku prowadziła kampanię społeczną, promującą kształcenie ustawiczne, dostarczanie informacji o możliwościach takiego kształcenia w regionie świętokrzyskim oraz zachęcanie osób po czterdziestym piątym roku życia do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Była to pierwsza tego typu kampania zorganizowana w naszym województwie.

 

Udział w tym projekcie wzięła Beata Tyszkiewicz, sławna aktorka i jurorka Tańca z gwiazdami. W ciągu 12 miesięcy realizacji projektu w siedzibie szkoły działał punkt informacyjno-doradczy z bezpłatną infolinią. Dzięki poradnictwu w tym punkcie osoby po 45 roku życia miały możliwość uzyskania informacji i danych kontaktowych kieleckich szkół i placówek szkoleniowych. Miały również okazję spotkania i konsultacji z doradcą edukacyjnym.

 

Osoby korzystające z punktu były zainteresowane głównie kursami i szkoleniami podnoszącymi kwalifikacje zawodowe. Najwięcej osób poszukiwało kursów językowych, obsługi komputera, finansów i księgowości, pozyskiwania dotacji z UE, bezpieczeństwa i higieny pracy. Poszukiwano również, choć w mniejszym zakresie kursów masażu i fizjoterapii, prawa jazdy, technik ochrony, wizażu, bukieciarstwa, gastronomii. W zdecydowanej większości, 60 procent, uczyć się chciały kobiety.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Podwyżki cen prądu są nieuniknione

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie