Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie nowa kopalnia w Samsonowie

Redakcja
Radni gminy Zagnańsk długo zastanawiali się podczas ostatniej sesji rady gminy, czy zezwolić na utworzenie w Samsonowie zakładu produkcyjnego i kopalni gliny. Dopiero po szczegółowych wyjaśnieniach przedstawiciela spółki, wyrazili na to zgodę.

- Nasz zakład od ponad półtora roku czyni starania o pozyskanie terenu na budowę kopalni gliny. Mam nadzieję, że wasza gmina nie będzie utrudniać przedsiębiorcom zakładania nowych firm - tłumaczył Jerzy Deptuła, przedstawiciel Zakładu Ceramiki Budowlanej "Stanisławów”.

- Wykazaliśmy, że jest tu teren górniczy, będziemy dzierżawcą złoża, w maju otrzymaliśmy koncesję na wydobycie iłu, chcemy stworzyć zarówno kopalnię jak zakład produkcyjny. A jak powstanie tu jedna z najnowocześniejszych kopalni w Europie, to korzyść z tego będzie miała też społeczność lokalna. Jerzy Deptuła zapewniał, że są dobrymi płatnikami, nikt nie będzie rozczarowany. - A trzeba wykorzystać to, że na razie można pozyskiwać środki unijne, jak do Unii wejdzie Bułgaria czy Rumunia będzie o wiele trudniej. Złoża wystarczy na kilkadziesiąt lat i dobrze by było, żeby te dwa podmioty: zakład i kopalnia były obok siebie - mówił Deptuła. Iwona ROJEK 

 

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia