MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będzie praca w Targach Kielce dla osób niepełnosprawnych

marzena
Będzie praca w Targach Kielce dla osób niepełnosprawnychTrójstronną umowę w sprawie realizacji programu „Kompleksowa rehabilitacja społeczno-zawodowa niewidomych i słabo widzących z województwa świętokrzyskiego” podpisali w poniedziałek, 26 listopada w Targach Kielce wiceprezes targów Kielce Bożena Staniak, prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń, Halina Olendzka, prezes zarządu Fundacji „Nadzieja Rodzinie” i dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie ksiądz Jan Jagiełka.
Będzie praca w Targach Kielce dla osób niepełnosprawnychTrójstronną umowę w sprawie realizacji programu „Kompleksowa rehabilitacja społeczno-zawodowa niewidomych i słabo widzących z województwa świętokrzyskiego” podpisali w poniedziałek, 26 listopada w Targach Kielce wiceprezes targów Kielce Bożena Staniak, prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń, Halina Olendzka, prezes zarządu Fundacji „Nadzieja Rodzinie” i dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie ksiądz Jan Jagiełka. Dawid Łukasik
Unijną umowę dotyczącą aktywizacji i zatrudnienia niewidomych i słabo widzących z województwa świętokrzyskiego podpisano w poniedziałek, 26 listopada, w Targach Kielce. Dwadzieścia osób zdobędzie zawód telemarketera.

Dwadzieścia osób niedowidzących i niewidomych weźmie już wkrótce udział w projekcie unijnym, który pozwoli im na zdobycie kwalifikacji w zakresie telemarketingu.

- Program dla tych osób trwał będzie od stycznia 2013 roku do końca grudnia 2014 – mówi Halina Olendzka, prezes zarządu Fundacji „Nadzieja Rodzinie”. – Niepełnosprawni którzy wezmą w nim udział przygotowani będą do przyszłej pracy wielotorowo: będą uczyć się samodzielności i zawodu, a także współdziałania w grupie. Otrzymają także wsparcie psychologiczne, pozwalające im na przygotowanie do samodzielnej pracy zawodowej – tłumaczy prezes.

Niepełnosprawni nauczą się obsługi specjalnego programu komputerowego, który umożliwi im wykonywanie pracy telemarketera. W czasie trwania programu, czyli przez okres dwóch lat, otrzymywać będą stypendia szkoleniowe. W 2014 roku na siedem osób spośród nich czekać będzie praca w Targach Kielce. 13 osób stworzy socjalną spółdzielnię obsługującą Call Center.

- Włączyliśmy się do tej inicjatywy, bo chcemy być firmą, która kojarzy się ze społeczną odpowiedzialnością w biznesie – mówił prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń. Z własnego doświadczenia wiem także, że chcieć to móc, więc tym, którzy naprawdę, mimo przeciwności losu, chcą osiągnąć swój cel, trzeba pomagać i zrobić wszystko, by spełnili się także w pracy – dodał prezes.

- Mój udział w tym przedsięwzięciu spowodowany jest dobra znajomością problemów ludzi niepełnosprawnych – mówił dyrektor „Domu dla Niepełnosprawnych” w Piekoszowie ksiądz Jan Jagiełka.

Liderem Partnerstwa jest kielecka Fundacja „Nadzieja Rodzinie”, partnerami Targi Kielce oraz Caritas Diecezji Kieleckiej oddział w Piekoszowie „Dom dla Niepełnosprawnych”. W realizacji projektu pośredniczy Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego. Wartość całego projektu to 1,2 miliona złotych. Wkład Targów Kielce to prawie 246 tysięcy złotych na zatrudnienie niepełnosprawnych oraz specjalistyczne doposażenie ich stanowisk pracy. Nabór osób do działów PR, Marketingu, Organizacji targów oraz Centrum Kongresowego rozpocznie się w styczniu 2013 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia