Bezpieczne ferie

Robert Felczak, Aleksandra Kos
Małgorzata Tkaczyk-Kłębek z KWP w Kielcach: - Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy dzwońmy pod numery 112 i 997.
Małgorzata Tkaczyk-Kłębek z KWP w Kielcach: - Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy dzwońmy pod numery 112 i 997.
Udostępnij:
W najbliższy poniedziałek świętokrzyscy uczniowie rozpoczną ferie zimowe. Spieszymy więc z poradami dla rodziców, których dzieci wybierają się na zimowiska.

   Najważniejszą kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo. Dlatego też należy dokładnie sprawdzić organizatora wyjazdu i pobytu. Pomocą w tej kwestii służy kuratorium oświaty, ale warto również zapytać znajomych, czy wysyłali swoje dzieci na wakacje lub ferie z danym organizatorem. Zainteresować się trzeba także kwalifikacjami oraz liczbą wychowawców i opiekunów (pod opieką jednego wychowawcy nie może być więcej niż 20 osób, a w przypadku dzieci do 10 roku życia maksymalnie 15 osób), programem pobytu oraz z kim i w jaki sposób można kontaktować się w sprawach dotyczących podróży i pobytu dziecka na zimowisku.

   Tuż przed wyjazdem warto poprosić o skontrolowanie stanu technicznego autokaru i trzeźwość kierowcy. W tej kwestii najlepiej zwrócić się o pomoc do miejskich lub powiatowych komend policji.

   - W czasie ferii policjanci będą kontrolować autokary zarówno na życzenie rodziców i opiekunów, jak również z własnej inicjatywy. Będą zwracać szczególną uwagę na trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów - informuje Małgorzata Tkaczyk-Kłębek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

   Wzmożone kontrole drogowe autokarówzapowiadają także świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Aby skontrolować autokar przed wyjazdem rodzice lub organizatorzy wyjazdów powinni z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej trzy dni przed terminem planowanego wyjazdu autokaru, skontaktować się z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Kielcach. W celu przeprowadzenia kontroli inspektorzy WITD będą dojeżdżać do miejsc odjazdu autokarów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie