MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budownictwo – Usługi – Fart z Kielc

Redakcja
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart zostało Liderem Regionu 2011 w kategorii Budownictwo - Usługi. Fot Fart
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart zostało Liderem Regionu 2011 w kategorii Budownictwo - Usługi. Fot Fart
W budownictwie drogowym nasz kolejny laureat nie ma sobie równych. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart, bo o nim mowa, to jedna z tych firm, które swoim profesjonalizmem rozsławiają region świętokrzyski, podejmując się kolejnych ambitnych projektów. Nasza kapituła bez wahania zdecydowała się wyróżnić to kieleckie przedsiębiorstwo.

Historia jednego z liderów wśród świętokrzyskich przedsiębiorstw robót inżynieryjnych sięga jeszcze drugiej połowy lat osiemdziesiątych. Przełom w rozwoju firmy nastąpił jednak w roku 2000. Od tamtej pory Fart staje się coraz silniejszą marką i jest wiodącą firmą w swojej branży w naszym regionie. Z roku na rok powiększa też systematycznie swoje przychody i pojawia się również w corocznych zestawieniach 100 największych firm województwa świętokrzyskiego, rok rocznie plasując się coraz wyżej. A wyniki te Fart osiąga dzięki jakości kolejnych zrealizowanych projektów i zaufaniu, które swoją pracą zyskuje u kolejnych kontrahentów.

Kielecki Fart realizuje prace drogowe na zlecenie zarówno Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządów Dróg Wojewódzkich, Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Powiatowych Zarządów Dróg, urzędów miast i gmin, licznych instytucji, ale także spółdzielni mieszkaniowych oraz wielu prywatnych inwestorów. Do tego firma z siedzibą przy ulicy Ściegiennego w Kielcach bazuje na najnowszych technologiach, które w innych przedsiębiorstwach tej branży w regionie są niemal niespotykane. Tak rozbudowany obszar działalności oraz branża i zaplecze firmy z ciągle rosnącym popytem na usługi pozwala władzom Farta przystępować do kolejnych inwestycji ze zdwojoną siłą.

Dziś Fart to prawdziwy lider w branży usług budowlanych w województwie świętokrzyskim, który sięga po najbardziej prestiżowe kontrakty, warte czasem kilkaset milionów złotych. W kieleckiej firmie co roku średnio zatrudnionych jest niemal 280 osób, a w sezonie prawie 330 osób. Załogę Farta tworzy doskonale wykwalifikowana kadra techniczna – najlepsi specjaliści w swojej branży. O rozwoju i sukcesach kierowanej przez Mirosława Szczukiewicza spółki najlepiej niech świadczą liczby. Przed rokiem zarządzana przez niego firma zanotowała rekordowy w historii procentowy wzrost zysku netto, co pozwoliło jej w naszym ostatnim zestawieniu największych przedsiębiorstw regionu być w ścisłej czołówce tego zestawienia. Miejsce to kielecki Fart wypracował sobie rzetelnością, najwyższą jakością i terminowością wykonywanych prac. Firmie zaufało już kilka tysięcy osób i różnego rodzaju instytucji. I za każdym razem mogły one liczyć na rzetelnie i profesjonalnie wykonane usługi.

Przedsiębiorstwo zrealizowało wiele robót finansowanych ze środków unijnych, takich jak: PHARE, SAPARD oraz Banku Światowego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Wykonuje roboty inwestycyjne, modernizacje i remonty dróg w każdej technologii oraz remonty obiektów mostowych. Firma posiada też własny sprzęt i transport, który gwarantuje wykonanie robót zgodnie z wymogami kontrahentów, a dwie skomputeryzowane wytwórnie mas bitumicznych WMB-160 i WMB-200 z pełną automatyką umożliwiają wytwarzanie mas bitumicznych wysokiej jakości.

Do najważniejszych zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji należą między innymi oddany niedawno do użytku odcinek drogi ekspresowej S74 z Kielc do Cedzony czy ukończone w zeszłym roku: droga Nowa Słupia – Ostrowiec Świętokrzyski, budowa i modernizacja dróg na trasie Połaniec – Osiek oraz w Nowej Dębie. Teraz przed naszym laureatem kolejne wielkie wyzwanie, ponieważ Fart wygrał przetarg na budowę południowej obwodnicy Radomia.

Warto także dodać, że od sierpnia 2007 roku jedna z największych świętokrzyskich firm usługowych poszerzyła swoją działalność o kolejny produkt, który szybko okazał się idealnym rozwiązaniem marketingowym. Wtedy właśnie słynący z zamiłowania do sportu prezes firmy Mirosław Szczukiewicz postanowił zainwestować w kielecką siatkówkę. - Sam grałem kiedyś w siatkówkę. Bardzo lubię ten sport, a więc możliwość powrotu do dobrych tradycji tego sportu w naszym regionie i utworzenie sekcji siatkówki w klubie Fart było dla mnie prawdziwą przyjemnością – mówił wówczas Szczukiewicz.

Z jego inicjatywy powstał zespół, który w mgnieniu oka stawał się coraz bardziej widoczny na siatkarskiej mapie Polski. Już w sezonie 2008/09 siatkarze Farta Kielce uzyskali awans do I ligi, a rok później wywalczyli sensacyjny awans do PlusLigi. Pierwszy sezon na najwyższym szczeblu rozgrywek w kraju był trudny, bo kieleccy siatkarze utrzymanie zapewnili sobie dopiero w samej końcówce rozgrywek. Nie ma jednak wątpliwości, że po wdarciu się do ścisłej elity, na siatkarskiej mapie Polski kielecki Fart nie jest już anonimową drużyną. Tym bardziej nie będzie nią w kolejnych latach, bo władze klubu, z prezesem Szczukiewiczem na czele zapowiadają ciągłe postępy i rozwój. A patrząc na dotychczasowe wyniki firmy, nie tylko na arenie sportowej, rozwoju tego możemy być niemal pewni.

Mirosław Szczukiewicz, prezes firmy: - Od kilku lat realizujemy roboty drogowe o dużym znaczeniu dla regionu świętokrzyskiego. W 2011 roku wizytówką naszej firmy stała się budowa drogi ekspresowej S74. Prace nad budową trwały 30 miesięcy i zakończyły się terminowo z końcem roku. Dzięki otwarciu 7-kilometrowego odcinka kierowcy zyskali nowy, wygodny i bezkolizyjny wylot z Kielc w kierunku Lublina i Rzeszowa, a mieszkańcy miasta zostali uwolnieni od ruchu tranzytowego.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia