Buskie Społem PSS idzie jak burza

Jarosław PANEK [email protected]
- Oferujemy wysoki poziom usług w handlu detalicznym oraz wysokiej jakości produkty piekarskie i cukiernicze, których produkcja oparta jest na tradycyjnych recepturach - mówi prezes spółdzielni Waldemar Sikora.
- Oferujemy wysoki poziom usług w handlu detalicznym oraz wysokiej jakości produkty piekarskie i cukiernicze, których produkcja oparta jest na tradycyjnych recepturach - mówi prezes spółdzielni Waldemar Sikora.
Udostępnij:
Nie tylko zagraniczne sieci sklepów potrafią skutecznie walczyć o klienta. Przykład Społem PSS w Busku - Zdroju pokazuje, że nasz rodzimy wspólny kapitał też radzi sobie doskonale. Rozmawiamy o tym z prezesem spółdzielni Waldemarem Sikorą.

Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Busku – Zdroju prowadzi działalność od 1945 roku. Została założona przy udziale 21 osób. Dziś zrzesza aż 202 członków i jest nowoczesną, doskonale zarządzaną firmą handlową. O tym, jak skutecznie polski kapitał może walczyć z wielkimi sieciami rozmawiamy z prezesem spółdzielni Waldemarem Sikorą.

 

* Panie prezesie, w czym tkwi tajemnica waszego sukcesu.

 

- Jest kilka powodów. Oferujemy wysoki poziom usług w handlu detalicznym oraz wysokiej jakości produkty piekarskie i cukiernicze, których produkcja oparta jest na tradycyjnych recepturach, które uwzględniają wyłącznie naturalne składniki i komponenty. Konsumenci to doceniają.

 

* Ale ważną rolę odgrywają też chyba inwestycje?

 

- To prawda. Wizytówką naszej spółdzielni jest dwupiętrowy Spółdzielczy Dom Handlowy „Zenit” przy placu Zwycięstwa w Busku-Zdroju. Został on wybudowany i uruchomiony przez Spółdzielnię w 1962 roku, a jego rozbudowę i modernizację przeprowadzono w 2002 roku. W 2009 roku dokonaliśmy z kolei gruntownej rozbudowy i modernizacji sklepu „LUX” przy ulicy Poprzecznej, sklepu „Delikatesy Centrum” na osiedlu Sikorskiego oraz sklepów przy ulicy Bohaterów Warszawy i placu Zwycięstwa w Busku-Zdroju. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim rozbudowa i modernizacja sklepu „LUX”, który został wyposażony w nowoczesne, funkcjonalne urządzenia i sprzęt sklepowy, umożliwiające dokonywanie zakupów w komfortowych i bezpiecznych warunkach, także osobom niepełnosprawnym. Dzięki ciekawej architekturze, kolorystyce oraz zastosowaniu nowoczesnych materiałów i rozwiązań, sklep stał się nowoczesną placówką handlową i wizytówką nie tylko Spółdzielni, ale i Buska-Zdroju. Inwestycje są, jak widać, bardzo dla nas ważne.

 

* To robi wrażenie, zwłaszcza że jesteście chyba znaczącym pracodawcą w regionie.

 

- To prawda. Społem PSS w Busku-Zdroju zatrudnia 160 osób, które nie muszą bać się o pracę. Mamy ciągle rosnące przychody, które gwarantują stabilne zatrudnienie całemu zespołowi ludzi, a nasze wyniki pozwalają nam również angażować się w życie lokalnej społeczności oraz aktywne wspieranie wielu charytatywnych i kulturalno-społecznych inicjatyw lokalnych. Tym bijemy konkurencję na głowę. My jesteśmy blisko ludzi, a nie tylko blisko ich portfela.

 

* Dziękujemy za rozmowę.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie