Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cementownia Małogoszcz podsumowuje działania na rzecz rozwoju regionu ostatnich dwóch lat. Co udało się zrobić?

OPRAC.:
Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Cementownia Małogoszcz podsumowuje działania na rzecz rozwoju regionu ostatnich dwóch lat.
Cementownia Małogoszcz podsumowuje działania na rzecz rozwoju regionu ostatnich dwóch lat. Lafarge Polska
Zasilenie budżetu gminy Małogoszcz kwotą 6,5 milionów złotych, ponad 300 miejsc pracy w regionie i niemal 130 tysięcy złotych na wsparcie lokalnych społeczności, to tylko niektóre inwestycje Lafarge w Polsce na rzecz regionu w latach 2019-2020.

Przypomnijmy, że firma zainwestuje w Cementownię Małogoszcz ponad 100 milionów euro i przekształci ją w jeden z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku zakładów w Europie.

Podsumowanie wszystkich działań Lafarge w Polsce na rzecz regionu zawiera najnowszy "Raport zrównoważonego rozwoju 2019-2020", który podsumowuje działania firmy dotyczące zmniejszenia wpływu jej działalności na środowisko oraz wspierające lokalne społeczności wokół jej zakładów.

Dużo dobrego na rzecz lokalnej społeczności i regionu
Cementownia Małogoszcz tworzy ponad 300 miejsc pracy dzięki stałej współpracy z regionalnymi i lokalnymi firmami. Dzięki podatkom i opłatom wnoszonym przez firmę, budżet gminy Małogoszcz został zasilony kwotą 6,5 milionów złotych w 2020 roku - to ponad połowa wydatków gminy na utrzymanie szkół podstawowych. W ten sposób działalność firmy bezpośrednio wspiera rozwój gminy i regionu.

Ponadto, dzięki produktom i rozwiązaniom pochodzącym z zakładu powstały między innymi Plaza Tower w Kielcach (najwyższy budynek w mieście), nowe budynki na osiedlach Leszczyńska i Wrzosowa, a także w Jędrzejowie i Cedzynie oraz wybudowano i zmodernizowano wiadukty kolejowe w okolicach Opoczna i Tomaszowa Mazowieckiego.

Działania fundacji "Wspólnie"
W latach 2019-2020 Fundacja Lafarge "Wspólnie" przyznała granty o łącznej wartości niemal 130 tysięcy złotych dzięki którym powstał miedzy innymi: Salon Hamakowy w Mieronicach, mała tężnia i ścieżki sensoryczne, odnowiono korytarz łączący placówki opiekuńczo-wychowawcze w Nagłowicach, wyremontowano pomieszczenia w budynku dawnej szkoły w Skorkowie.

Wolontariusze Lafarge razem z Fundacją "Wspólnie" posadzili łącznie 240 drzew na terenie Cementowni. Firma przekazała również środki na montaż instalacji fotowoltaicznej dla budynku Posterunku Mieszanego w Sędziszowie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie.

- Swoją działalność biznesową prowadzimy w sposób odpowiedzialny, w trosce o środowisko naturalne, rozwijając dobrosąsiedzkie relacje z lokalnymi społecznościami. Będziemy więc nadal obniżać ślad węglowy naszych wyrobów oraz wspierać gospodarkę obiegu zamkniętego. Lafarge w Polsce wdraża strategię zrównoważonego rozwoju do 2030 roku. Najważniejszym celem jest zmniejszenie emisji CO2 do 55% w porównaniu z 1990 rokiem. Pomoże w tym trwająca modernizacja Cementowni Małogoszcz, dzięki której zakład będzie przemysłową perłą regionu. Będziemy nadal rozwijać wszechstronną współpracę z mieszkańcami miejscowości wokół naszego zakładu poprzez wspólnie realizowane projekty edukacyjne, ekologiczne i rekreacyjne

- podkreśla Jacek Patyk, dyrektor Cementowni Małogoszcz.

Do 2023 roku Cementownia Małogoszcz przejdzie kompleksową modernizację, która pozwoli Lafarge w Polsce osiągnąć ambitne cele środowiskowe w redukcji emisji CO2, wzrostu efektywności energetycznej oraz zmniejszenia ilości odpadów. Po zakończeniu trwającej prac Cementownia Małogoszcz stanie się jedną z najbardziej nowoczesnych cementowni w Europie.

od 7 lat
Wideo

Oszuści 1 - SMS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Cementownia Małogoszcz podsumowuje działania na rzecz rozwoju regionu ostatnich dwóch lat. Co udało się zrobić? - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia