MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cerrad otworzył drugą fabrykę w Starachowicach

M.K.
Nowa fabryka Cerradu prezentuje się imponująco z zewnątrz.
Nowa fabryka Cerradu prezentuje się imponująco z zewnątrz. archiwum prywatne
Niecały rok budowy, 100 milionów złotych, ponad 70 nowych pracowników, jedna z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie. W Starachowicach powstała nowa fabryka płytek gresowych.

Fabryka znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej budowa rozpoczeła się w grudniu ubiegłego roku, zakończyła w sierpniu. To pierwszy rekord, bo budowa tego typu zakładów produkcyjnych zwykle trwa ponad rok. Starachowicka fabryka jest jedna z najszybciej wybudowanych w Europie.

- Jesteśmy dumni, że prace budowlano- wykonawcze poszły tak sprawnie, mimo iż fabryka była budowana w okresie zimowym, który z natury nie sprzyja takim przedsięwzięciom - podkreśla Paweł Bąk, prezes Cerradu.

Fabryka ma powierzchnię 18 tysięcy metrów kwadratowych. Hale produkcyjne zostały wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia od wiodących włoskich producentów, które pozwolą na zautomatyzowanie produkcji i rozszerzenie wachlarza produktów o nowe towary i nowe wzornictwo.

Na wyposażeniu znajduje się jeden z najdłuższych w Europie pieców do wypału płytek. To pozwoli znacznie zwiększyć produkcję.

Na wyposażeniu znajduje się jeden z najdłuższych w Europie pieców do wypału płytek. To pozwoli znacznie zwiększyć produkcję. 

-Chcieliśmy dać naszym klientom nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni dlatego postanowiliśmy rozszerzyć swój asortyment. W naszej nowej fabryce możemy produkować płytki  gresowe w dużych rozmiarach: 1200x600mm, 900x600mm 900x150mm, 1200x200mmoraz 800x800mm dzięki czemu nasze produkty będą jeszcze lepiej odwzorowywały piękno otaczającego nas świata. Nasze płytki zdobione są metodą druku cyfrowego, dlatego mamy możliwości projektowania wyrafinowanych wzorów, odznaczających się dużą precyzją i wysoką estetyką. Nasze produkty do złudzenia przypominają naturalne drewno, kamień, beton czy starą cegłę. W ramach jednej kolekcji nasze płytki posiadają nawet ponad 60 różnych grafik, by uniknąć tak zwanego „efektu stempla” (czyli niezamierzonej powtarzalności wzoru na małej powierzchni). Będziemy mieć również możliwość produkowania płytek rektyfikowanych oraz lappato - mówi prezes firmy.

Prezes Cerradu podkreśla, że już na etapie projektowania nowego obiektu postawiono na trzy najważniejsze aspekty: wydajność, ochronę środowiska i komfort pracowników. Zastosowane urządzenia zmniejszają zużycie energii i emisję spalin do niezbędnego minimum. Linie produkcyjne są w pełni zautomatyzowane i jedynie nadzorowane przez ludzi. Pracownicy będą mieli do dyspozycji przestrzenne i nowoczesne pomieszczenia socjalne. W halach zmontowano najnowocześniejsze wyciągi i urządzenia odpylające. Zastosowano też rozwiązania, które pozwolą na przykład ponownie wykorzystać ciepło z pieca, którego nadmiar będzie użyty w suszarni rozpyłowej lub maksymalnie wykorzystać wszystkie odpady powstałe w trakcie produkcji. Jeśli chodzi o wydajność, na uwagę zasługuje jeden z najdłuższych w Europie pieców do wypału płytek. Piec ma ponad 140 metrów długości i pozwoli zwiększyć całkowitą wydajność produkcji do nawet 9.000 000 m2 płytek rocznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: W Polsce drastycznie wzrosną podatki? Winna demografia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia