Charakterystyczny budynek stróżówki znajduje się przy bramie wjazdowej do firmy, która obecnie należy Państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu.
Przedmiotem sprzedaży było prawo wieczystego użytkowania działki o powierzchni ponad 1300 metrów kwadratowych z budynkiem portierni. Cena wywoławcza wynosiła 262 tysiące złotych.
Na pierwszy przetarg nikt się nie zgłosił, ale drugi zakończył się sukcesem i znalazł się nabywca. Pracownicy „ Chemara” na razie nie chcą zdradzić, kto jest nabywcą i za jaką kwotę działka została sprzedana.
Pracownia Tera Group przygotowała koncepcję przebudowy stróżówki „Chemaru”. Może tam powstać budynek usługowy o funkcji biurowej z małą restauracją, która wzbogaciłaby przestrzeń w tej okolicy.
Chemar Spółka Akcyjna do którego należała portiernia szuka nowych właścicieli także dla innych swoich działek. Wystawiono na sprzedaż prawo użytkowania wieczystego do działki o powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych z budynkiem dwukondygnacyjnym administracyjno-technicznym i wiatą magazynową. Cena wywoławcza to 694 tysięcy złotych.
Do sprzedaży jest szykowana kiedyś głowa siedziba „Chemaru” dziewięciokondygnacyjny biurowiec z parkingiem, który obecnie stoi pusty. Kilka lat temu gmach chciało kupić miasto i przekazać go Kieleckiemu Parkowi Technologicznemu ale do transakcji nie doszło między innymi z powodu protestów ówczesnych pracowników oraz wygórowanej ceny. Władze Kielc były gotowe dać 5 milionów złotych a spółka oczekiwała około 8 milionów.
Przetarg na tę nieruchomość ma być ogłoszony w drugiej połowie roku.
W galerii zdjęć zsobaczcie wizualizacje nowego biurowca i obecny wygląd portierni

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?