Nasza Loteria

Chleb z Piekarni R.Dobrowolski w Kielcach i majonez kielecki smakowały dyplomatom z całego świata

Marzena Smoręda
Chleb żytni kielecki z Piekarni R.Dobrowolski w Kielcach i majonez kielecki z Wytwórczej Spółdzielni Spożywców Społem w Kielcach znalazły się wśród 10 najlepszych polskich produktów, które zaprezentowano dyplomatom z całego świata na spotkaniu w Warszawie.

Spotkanie noworoczne Korpusu Dyplomatycznego, czyli ambasadorów krajów z całego świata, którzy przebywają w Polsce, zorganizowane zostało przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Nasi w top 10 najlepszych polskich produktów Po oficjalnej części spotkania był czas na zapoznanie dyplomatów z 10 wyjątkowymi polskimi produktami. Wśród nich znalazły się dwa z regionu świętokrzyskiego - chleb żytni kielecki z Piekarni R.Dobrowolski w Kielce i majonez kielecki z Wytwórczej Spółdzielni Spożywców Społem w Kielcach.

- Zaproszenie na tę prezentację do Warszawy było dla mnie wyróżnieniem, a znalezienie się w gronie 10 topowych polskich produktów zaszczytem. Spotkanie i prezentacja odbyły się we wtorek, 15 stycznia, w Centralnej Bibliotece Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Obecny był nim minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który mówił, że tego typu spotkania są okazją do zaprezentowania potencjału eksportowego polskiej żywności, rozmów o rozwoju rolnictwa i gospodarki żywnościowej, a także wymiany doświadczeń oraz umocnienia międzynarodowych więzi. Co roku zapraszani są na nie ambasadorzy oraz radcy zajmujący się kwestiami rolnymi i handlowymi w swoich krajach- mówi Halina Dobrowolska, właścicielka Piekarni R. Dobrowolski w Kielcach.

Na spotkaniu obecni byli dyplomaci z Afganistanu, Albanii, Argentyny, Austrii, Australii, Azerbejdżanu, Bangladeszu, Belgii, Białorusi, Brazylii, Chin, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indonezji, Irlandii, Izraela, Jemenu, Kataru, Kazachstanu, Kolumbii, Korei Południowej, Serbii, Libii, Litwy, Łotwy, Maroka, Niemiec, Palestyny, Peru, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Sri Lanki, Syrii, Szwajcarii, Tajlandii, Tunezji, Urugwaju, Wenezueli, Węgier, Wielkiej Brytanii, Wietnamu i wielu innych państw. Minister zaprosił ich do podróży po naszym kraju, który ma wspaniałe tradycje kulinarne.

Zaproszenie do Kielc - Podczas prezentacji polskich produktów, dyplomaci byli ogromnie zainteresowani technologią ich wytwarzania oraz lokalnymi tradycjami. Próbując chleba kieleckiego żytniego, wiele osób pytało jego skład. Byli mocno zdumieni słysząc, że receptura tego chleba nie była zmieniana od 70 lat. Doceniali to, tak samo jak smak i niezmienność naszego majonezu kieleckiego ze Społem, który także znalazł się na warszawskich stołach . Ten jest dokładnie taki sam od 60 lat. Zaprosiłam dyplomatów do Kielc i do mojej piekarni. Zaproszenie przyjęli z radością. Kto wie, być może taka wizyta dojdzie do skutku? - mówi Halina Dobrowolska.

Smak, jakość, tradycja
Wśród prezentowanych najlepszych produktów, oprócz chleba kieleckiego żytniego i majonezu kieleckiego były też między innymi: sery korycińskie, kiełbasa lisiecka, olej lniany i konopny z firmy Semko, nalewki regionalne z firmy Maurer, soki jabłkowe Grażyny Wiatr, produkty z Ogródka Dziadunia, czyli przetwory warzywne spod Częstochowy.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!



Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?



Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków




One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom



Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Jedziesz na ferie? Niewiedza może Cię drogo kosztować

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Chleb z Piekarni R.Dobrowolski w Kielcach i majonez kielecki smakowały dyplomatom z całego świata - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kizomba

nie slyszalam o tej piekarni, ale zajrze z ciekawosci. my zazwyczaj chleb i desery kupujemy w Ostrowcu u Skalskich. Tam maja naprawde wszystko swiezutkie i smaczne

s
sygit

To nie są uwagi do piekarni

chętnie zapłacę tej Pani więcej za jeszcze lepszą jakość

To tylko subiektywne obserwacje organoleptyczne i opnie zjadacza codziennego chleba

Poranny zapach czarnuszki rozwala to wszystko co napisałem.

a
ads

Takie uwagi prosimy kierować bezpośrednio do Piekarni ;) będzie żyło się lepiej

W dniu 18.01.2019 o 19:55, sygitoyo napisał:

wiem , że pani tego nie lubiale jest takŻytni jest bardzo  dobryRazowiec z czarnuszką pyszny  ale rozsypuje się przy krojeniuTen niby wiejski wyjatkowyMieszany bardzo smaczny pod warunkiem, że nie ma dziur jak to gówno spod telegrafuWszystkie OKkiedy są świeże  i nie mają kontaktu z plastikiema krajalnicę wypada naostrzyć.I tak je kupujęale dziadek Dobrowolski robił pieczywo o niebo lepszeDziękuję pani za smaczny chleb powszedni 

 

s
sygitoyo

wiem , że pani tego nie lubi

ale jest tak

Żytni jest bardzo  dobry

Razowiec z czarnuszką pyszny  ale rozsypuje się przy krojeniu

Ten niby wiejski wyjatkowy

Mieszany bardzo smaczny pod warunkiem, że nie ma dziur jak to gówno spod telegrafu

Wszystkie OK

kiedy są świeże  i nie mają kontaktu z plastikiem

a krajalnicę wypada naostrzyć.

I tak je kupuję

ale dziadek Dobrowolski robił pieczywo o niebo lepsze

Dziękuję pani za smaczny chleb powszedni 

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia