Chronię zdrowie swoje i rodziny z jedną polisą w PZU – wybieram nowoczesne ubezpieczenie zdrowotne!

Materiał informacyjny PZU Życie SA
Udostępnij:
Troska o rodzinę to przede wszystkim ochrona ich zdrowia, a w ostatnich czasach to szczególne ważne wyzwanie. Warto więc przyjrzeć się rozwiązaniu, dzięki któremu w ramach jednej polisy ubezpieczeniowej zadbasz kompleksowo o siebie, a także zdrowie swojego małżonka albo partnera życiowego oraz dzieci. Optymalnie dopasowaną ochronę w ramach umowy indywidualnej znajdziesz w jednej z najszerszych ofert na rynku – PZU.

Więcej niż ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie kojarzy się z polisą, z której pieniądze wypłacane są w razie utraty życia. Wiele osób decyduje się zabezpieczyć w ten sposób przyszłość swoich bliskich – również w takich kwestiach, jak np. spłata wspólnego kredytu. Może na co dzień się o tym nie myśli, ale gdy zabraknie osoby, która do tej pory była głównym żywicielem rodziny, zobowiązania finansowe stają się często ogromnym obciążeniem domowego budżetu. Z PZU możliwa jest też regularna wypłata pieniędzy z polisy po śmierci ubezpieczonego przez okres 5-10 lat w postaci comiesięcznej pensji. Istotne jest też to, że wypłacane świadczenia są zwolnione z podatku od spadków i darowizn.

Zainteresowaniem cieszą się nie tylko ubezpieczenia na życie. Coraz częściej pragniemy objąć ochroną również swoje zdrowie. Stąd rosnąca popularność umów, które zapewniają m.in. prywatną opiekę medyczną. Z PZU może być ona dostępna na co dzień, a także w razie choroby lub wypadku. Można się także zdecydować na ubezpieczenie, które otwiera możliwość leczenia za granicą.

W ramach opieki medycznej konsultacje z internistą czy pediatrą są umawiane w ciągu dwóch dni roboczych, a konsultacje specjalistyczne – w ciągu pięciu. To naprawdę krótki czas oczekiwania na spotkanie z lekarzem, dzięki czemu można szybko zareagować już nawet na pierwsze symptomy choroby. Świadczenia medyczne można realizować w ponad 2200 placówkach medycznych w blisko 600 polskich miastach.

Ubezpieczenia naprawdę indywidualne

W ramach umowy indywidualnej w PZU zakres świadczeń można dopasować do swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości. Do jednej, wspólnej polisy, warto dodać ubezpieczenia dla małżonka albo partnera życiowego i dzieci. Dzięki temu można zapewnić swoim najbliższym ochronę na wypadek różnych zdarzeń losowych, np.:

  • ciężkich chorób (również tych rzadkich) – to jeden z najszerszych na rynku zakresów ochrony - ponad 60 pozycji na liście, z możliwością wypłaty nawet do 1 000 000 zł. Co ważne, w tym ubezpieczeniu można otrzymać tzw. wielokrotną wypłatę. Oznacza to, że jeśli zachorujemy na jedną z chorób objętych zakresem ubezpieczenia i otrzymamy za nią pieniądze, ochrona ubezpieczeniowa będzie trwała nadal i chroniła nas od innych chorób.
  • leczenia szpitalnego z możliwością wypłaty od 75 zł do 1000 zł za dzień pobytu, plus dodatkowo 30 proc. w przypadku zawału, udaru, chemio- lub radioterapii nowotworu złośliwego. Pobyt w szpitalu spowodowany chorobą musi trwać co najmniej 4 dni, a spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem – co najmniej 2 dni. Maksymalnie można otrzymać pieniądze za 180 dni spędzonych w szpitalu w roku polisowym.
  • operacji chirurgicznych (blisko 600 rodzajów – jeden z najszerszych zakresów na rynku) z wypłatą 100, 50, 30, 10 lub 5 procent sumy ubezpieczenia, w zależności od rodzaju operacji. Ubezpieczenie działa na całym świecie, a w trwającym 5 lat okresie ochrony w przypadku przejścia różnych operacji może zostać wypłacone do 500 proc. jego sumy.
  • utraty sprawności w życiu codziennym, gdy jest ona trwała i całkowita, a dotyczy wzroku, słuchu, zdolności mówienia, samodzielnego stania, chodzenia czy wchodzenia po schodach, podnoszenia i przenoszenia przedmiotów, unoszenia ramienia, schylania się bądź klękania, a także siedzenia i wykonywania precyzyjnych ruchów rąk.

Dlaczego ubezpieczenie zdrowotne jest tak ważne?

Choroba lub wypadek to sytuacja, której nie da się przewidzieć. Jej konsekwencje, zwłaszcza finansowe, mogą być odczuwane przez rodzinę nawet przez wiele lat. W przypadku tego typu problemów, pieniądze mogą jednak pochodzić z ubezpieczenia, a pomoc – dotyczyć również organizacji leczenia, transportu czy utrzymania najbliższych. Co ważne, z PZU możemy być przygotowani na tak trudne kwestie, jak leczenie onkologiczne dziecka, czy leczenie za granicą.

PZU ma w swojej ofercie aż pięć ubezpieczeń dla dzieci, których zakres jest dopasowany do potrzeb i chorób małych pacjentów. W przypadku ciężkiej choroby dziecka rodzina, która się ubezpieczyła, otrzyma pieniądze z polisy, które pozwalają m.in. opłacić prywatne leczenie, wizyty u specjalistów, badania kontrolne, rehabilitację, a także dojazdy do szpitala czy dodatkowe noclegi dla rodziców. Kwota wsparcia może sięgać nawet 100 tysięcy złotych. To jedna z najbardziej kompleksowych ofert ubezpieczenia na wypadek ciężkich chorób dziecka w Polsce i obejmuje aż 36 chorób m.in. nowotwór złośliwy, sepsę, cukrzycę typu 1. Co istotne, po wypłacie świadczenia dziecko nadal jest chronione na wypadek innych zachorowań. Ubezpieczyć można już trzymiesięcznego malucha, a w okresie trwania polisy można liczyć na wypłatę do 200 procent sumy ubezpieczenia.

Dla dzieci przygotowane jest również ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego, z możliwością dodatkowego wsparcia w przypadku leczenia nowotworu złośliwego oraz na wypadek operacji chirurgicznej, gdzie zakres obejmuje aż 400 rodzajów zabiegów.

W ramach ubezpieczenialeczenie dziecka za granicą PZU zorganizuje i pokryje koszty leczenia nowotworu złośliwego lub jego ciężkiej dysplazji, operacji kardiochirurgicznej, neurochirurgicznej, przeszczepu narządu lub szpiku kostnego aż do 2 mln euro! Choremu dziecku zostanie zapewniona kompleksowa pomoc – od przygotowania drugiej opinii medycznej przez lekarza specjalistę z zagranicy, poprzez wyjazd do zagranicznego ośrodka zdrowia, pomoc tłumacza w szpitalu, wyżywienie, aż po pełne leczenie i powrót do domu, kontrolę stanu zdrowia po terapii oraz zwrot kosztów za leki do 50 tys. euro. Przez cały czas leczenia mały pacjent może być z rodzicami, którzy również mają opłacony transport i pobyt. To ubezpieczenie otwiera drogę do metod leczenia, które mogą być niedostępne w Polsce, lub na które trzeba zbyt długo czekać, a liczy się przecież każdy dzień.

Dziecko można ubezpieczyć także na wypadek uszczerbku na zdrowiu w związku z nieszczęśliwym wypadkiem. W katalogu ubezpieczenia jest aż 230 takich zdarzeń, również tych najczęstszych, do których należą m.in. oparzenie, złamanie zęba, zwichnięcie palca czy skręcenie nogi.

Dobrze zainwestuj i zadbaj o siebie oraz swoich bliskich

Ubezpieczenie na życie i zdrowie to forma inwestycji w siebie i rodzinę. Opłacasz polisę, oczekując w zamian spokoju i pewności, że kiedy pojawią się problemy, otrzymacie wsparcie finansowe albo inną pomoc, do której zobowiązany jest ubezpieczyciel. Przed zakupem warto więc porozmawiać z doradcą ubezpieczeniowym, który poprowadzi spotkanie, pomoże przeanalizować sytuację życiową i dobrać najodpowiedniejszą ochronę. Odpowie też na trudne pytania i wyjaśni wątpliwości oraz różnice pomiędzy produktami ubezpieczeniowymi, żebyś mógł dobrze zainwestować w to, czego naprawdę potrzebujesz.

Przyszłość jest dzisiaj, więc zadbaj o nią. Pobierz naszego e-booka i kompendium a dowiesz się, jak żyć długo i szczęśliwie. Wejdź na stronę kampanii pzu.pl/zyj-dlugo-i-szczesliwie

Zakładem ubezpieczeń jest PZU Życie SA. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczeń (OWU): PZU Gwarantowane Jutro, PZU Na Dobry Początek, PZU Wsparcie Najbliższych, PZU Ochrona Każdego Dnia wraz z umowami dodatkowymi oraz w Umowie ubezpieczenia PZU Wsparcie w Życiu i Zdrowiu, w tym w OWU, które mają do niej zastosowanie. Umowę ubezpieczenia oraz OWU znajdziesz na stronie pzu.pl, w naszych oddziałach i u naszych agentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Chronię zdrowie swoje i rodziny z jedną polisą w PZU – wybieram nowoczesne ubezpieczenie zdrowotne! - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie