MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ciepło w Twoim domu

.
Koza to nic innego jak zamknięte palenisko w specjalnie skonstruowanej zabudowie. Doskonale odnajduje się w mniejszy pomieszczeniach oraz nie wymaga zabudowy. Instalacja pieca wolnostojącego jest łatwiejsza w porównaniu do kominka tradycyjnego. Wymaga jedynie wolnego przewodu dymowego oraz wywiewnej wentylacji. Dodatkowo ciężar kozy jest o wiele mniejszy niż kominka tradycyjnego.

Wiele osób korzysta z pieców wolnostojących w celach ozdobnych i dekoracyjnych. Kozy doskonale odnajdują się w pomieszczeniach eleganckich oraz tradycyjnych gospodarstwach domowych.

Firma Kratki oprócz oferty przeróżnych pieców wolnostojących posiada różnorodne zabudowy do kozy, odznaczające się prostota, bądź przeciwnie szykiem i bogatym zdobieniem.

Zalety pieca wolnostojącego

Piec wolnostojący odznacza się wieloma zaletami, pełni rolę dekoracyjną oraz grzewczą. Pozwala widzieć żywy ogień bez przeprowadzenia wcześniejszych instalacji, które są potrzebne podczas montażu kominka tradycyjnego. Kozę można umieścić w dowolnym miejscu, wymagane jest jednie podłączenie do komina. Dodatkowo piec wolnostojący waży znacznie mniej od tradycyjnego kominka.

Kozy oferowane przez firmę Kratki posiadają szczelną i zamkniętą komorę spalania. Zajmują mało miejsca i nie wymagają specjalnej zabudowy. Oprócz tego piece wolnostojące posiadają bardzo dużą moc grzania, przeciętna koza o mocy około 10 kW potrafi ogrzać nawet 100 m2 powierzchni. Oddaje ciepło nie tylko z komory, ale również z rury odprowadzającej spaliny.

Kozy od firmy Kratki dostępne są w przeróżnych kształtach, kolorach, wzorach oraz wymiarach. Niektóre z modeli można używać do pieczenia oraz gotowania. Nowoczesne modele pieców wolnostojących posiadają systemy dopalające pozwalające utrzymać czystość i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Piec wolnostojący to ekonomiczne źródło ciepła w każdym domu lub budynku. Widok ognia wytwarza przytulny oraz ciepły klimat. Blask odbijający płomieni ogrzewa wnętrze pomieszczenia, w którym znajduje się koza oraz doskonale zastępuje rolę kominka tradycyjnego.

Oferowane przez firmę Kratki piecie wolnostojące są wyposażone w duże przeszklone drzwiczki, które pozwalają podziwiać żarzące się polanki drewna. Bliskość ognia i bijące od

niego ciepło pozwala się zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach. Spędzanie czasu w pobliżu rozpalonej kozy uspokaja oraz wywołuje przyjazną atmosferę.

Rodzaje pieców wolnostojących

Piece żeliwne

Piece żeliwne oferowane przez firmę Kratki doskonale odnajdą się w każdym domu. Dostępne są w prostych oraz bogato zdobionych modelach. Kozy żeliwne powstają z cegły szamotowej, która na długo utrzymuje ciepło nawet po wygaśnięci żaru. Niektóre z modeli pieców żeliwnych umożliwiają przygotowanie ora podgrzewanie potraw.

Piece żeliwne odprowadzają powstałe spaliny za pomocą przewodu kominkowego. Najczęściej można spotkać się z nimi w domkach letniskowych lub ranczach. Piece żeliwne bardzo szybko ogrzewają pomieszczenia, w których się znajdują i długo oddają ciepło. Dostępne są w różnych kolorach, najpopularniejsze z nich do odcienie niebieskiego, czarnego i białego.

Piece stalowe

Piece stalowe gromadzą znacznie mniej ciepła niż piece żeliwne. Skonstruowane są z cieńszej obudowy, która szybko ulega chłodzeniu i nie gromadzi zbyt dużo ciepła. Cienkie ścianki pieców stalowych wymagają zabudowy z kamiennych kafli lub ceramiki. Jednak zaletą pieców stalowych jest duża lekkość w stosunku do pieców żeliwnych.

Obudowa z kafli lub ceramiki pozwala zgromadzić więcej ciepła i przez dłuższy czas je oddawać. Dodatkowo przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i nie grodzi oparzeniem. Kozy żeliwne są dostępne w modelach pozwalających na gotowanie i podgrzewanie posiłków. Współcześnie dużą popularnością cieszą się kozy stalowe obrotowe, umożliwiają one podziwiane paleniska z każdej strony.

Kominek gazowy Patio

Bardzo ciekawym i nowoczesnym urządzeniem oferowanym przez firmę Kratki jest kominek gazowy Patio mini. Przeznaczony jest to użytku zewnętrznego. Doskonale odnajduje się w ogrodzie, tarasie lub w ogródkach restauracyjnych. To idealne źródło ciepła działające za pomocą butli gazowej, często nazywany jest ogrzewaczem ogrodowym.

Posiada zakres mocy grzewczej od 4 do 8 kW, jedna butla gazowa pozwala na 50 godzin użytkowania kominka gazowego Patio. Dostępny jest w trzech wersjach wykończenia: stalowej malowanej proszkowo i dwóch modelach wykończonych panelami szklanymi w kolorze białym lub czarnym. Dodatkowo na życzenie klienta model stalowy może zostać pomalowany w wybranym kolorze. Do kominka gazowego zakupić można dodatki takie jak włókna żarowe oraz szklane ozdoby.

Ogrzewacz gazowy Patio odznacza się charakterystycznym designem, posiada smukłą strukturę oraz widoczny z czterech stron ogień, dzięki żaroodpornemu przeszkleniu.

Dodatkowo jest łatwy w transportowaniu i przemieszczaniu, dzięki czterem kółkom z funkcją blokady. To bardzo bezpieczne urządzenie posiadające zawór antyprzechyłowy uruchamiany w razie przewrócenia ogrzewacza. Ogrzewaczem można sterować za automatycznie lub

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia