MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ćma bukszpanowa - sprawdzone triki na pozbycie się jej z ogrodu. Mamy najlepsze metody

OPRAC.: (iwo)
Szkodnik, jakim jest ćma bukszpanowa, sieje prawdziwe spustoszenie. Jeśli w porę nie zauważymy pasożyta, może się tak zdarzyć, że bukszpanu nie da się uratować. Trzeba działać profilaktycznie, a jeśli okaże się, że owad się pojawił, podjąć działanie, aby go jak najszybciej zwalczać, bo to raczej nie będzie działanie jednorazowe. Takie są sposoby, aby pozbyć się ćmy bukszpanowej z ogrodu. Zobacz na kolejnych slajdach w naszej galerii >>>
Szkodnik, jakim jest ćma bukszpanowa, sieje prawdziwe spustoszenie. Jeśli w porę nie zauważymy pasożyta, może się tak zdarzyć, że bukszpanu nie da się uratować. Trzeba działać profilaktycznie, a jeśli okaże się, że owad się pojawił, podjąć działanie, aby go jak najszybciej zwalczać, bo to raczej nie będzie działanie jednorazowe. Takie są sposoby, aby pozbyć się ćmy bukszpanowej z ogrodu. Zobacz na kolejnych slajdach w naszej galerii >>>pixabay
Ćma bukszpanowa (Cydalima perspectalis) to szkodnik atakujący bukszpan. Pojawia się w coraz to nowych miejscach w Polsce i spędza sen z powiek właścicielom ogrodów. Niektórzy nawet są zdania, że jeśli nie będziemy jej skutecznie zwalczać, bukszpany znikną z naszego zielonego otoczenia. Takie są sposoby, by pozbyć się ćmy bukszpanowej.

Owad pochodzi z Azji, a do Polski przywędrował w 2012 roku. Kto jeszcze nie miał do czynienia z tym szkodnikiem, radzimy, aby szczegółowo i profilaktycznie przyglądał się bukszpanom już od kwietnia i tak do końca lata. Lepiej zapobiegać, bo skutki mogą być opłakane.

Wielu właścicieli ogrodów opowiada, że musieli wyciąć 30-35-letnie bukszpany, bo nie udało się ich uratować po ataku ćmy bukszpanowej. Gąsienice, zielono-czarne, ćmy bukszpanowej żywią się liśćmi bukszpanu, co może powodować doszczętne zniszczenie tych roślin ozdobnych.

Naszą czujność powinna obudzić pajęczynka i suche bądź wyżarte listki. Trzeba też koniecznie odchylać gałęzie i zaglądać do środka - tu mogą się kryć gąsienice. Należy ponadto bukszpan regularnie przycinać - kwietniu, czerwcu i ostatni raz pod koniec lata.

Takie są sprawdzone triki na pozbycie się ćmy bukszpanowej z ogrodu - lista

W przypadku infekcji istnieją różne metody, które można zastosować, aby pozbyć się szkodnika. Takie są sposoby, aby pozbyć się ćmy bukszpanowej. Zobacz w naszej galerii.

Pamiętaj, że wybór metody zwalczania powinien być dostosowany do skali infekcji oraz preferencji dotyczących ekologii ogrodu. W przypadku silnych infekcji, niewykluczone, że będzie konieczność wycięcia krzewu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska