MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co trzeba zmienić, by w Unii żyło i pracowało się łatwiej?

Marzena SMOREDA [email protected]
Warto uczestniczyć w debacie o znoszeniu barier na wspólnym rynku – zachęca Marek Materek.
Warto uczestniczyć w debacie o znoszeniu barier na wspólnym rynku – zachęca Marek Materek.
17 czerwca w Kielcach odbędzie się konferencja regionalna: „Studiuj, mieszkaj i pracuj w całej Europie”. Jest to część ogólnopolskiego projektu UNIA bez barier, kierowanego przede wszystkim do ludzi młodych. W spotkaniu może wziąć udział jednak każdy zainteresowany. Jedną z uczestniczek panelu dyskusyjnego będzie poseł do Parlamentu Europejskiego Róża Thun.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 11 w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach. Pierwszym punktem programu będzie wprowadzenie do tematu rynku wewnętrznego, którego dokona eurodeputowana Róża Thun. W parlamencie europejskim zasiada ona w komisji rynku wewnętrznego. - Niewiele osób wie, że pojęcie rynku wewnętrznego związane jest z każdym z nas. Cieszymy się z tego, że żyjemy w Europie bez granic, że możemy korzystać ze wspólnego rynku.

Funkcjonowanie na nim, utrudniają nam jednak różnego rodzaju bariery – mówi Marek Materek asystent regionalny Poseł Róży Thun. - Projekt UNIA bez barier ma za zadanie upowszechnienie wiedzy na temat rynku wewnętrznego, ale również pokazanie barier, które należy zlikwidować. Wśród nich jest np. roaming – dodaje.

 

W panelu dyskusyjnym wezmą udział: Róża Thun – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Andrzej Mochoń – prezes Targów Kielce, dr Agnieszka Zaremba – politolog z Uniwersytetu Humanistyczno Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego, mgr Ewa Cieślik – koordynator programu Erasmus w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa i Tomasz Molęda z regionalnego punktu Eurodesk. Moderatorem dyskusji będzie dr Bartłomiej Zapała.

 

Odbędą sie też warsztaty „Aktywni – kreatywni”.

 

- Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z rynkiem wewnętrznym. Ta problematyka dotyczy tak naprawdę każdego z nas. Warto się nią zainteresować i uczestniczyć w debacie o znoszeniu barier na wspólnym rynku – zachęca Marek Materek.

 

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie www.uniabezbarier.pl

Dodatkowych informacji udziela koordynator regionalny projektu: Marek Materek kom. 797 12 26 91 lub [email protected]

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia