Coraz lepiej w Odlewniach Polskich

Redakcja
Udostępnij:
Poprawia się sytuacja Odlewni Polskich. Kilka dni temu ta starachowicka spółka zawarła porozumienie z Fortis Bank Polska, na mocy którego, strony odstąpiły od wcześniejszego porozumienia z 29 kwietnia tego roku.

Ta wcześniejsza umowa zakładała przewłaszczenie przez Fortis Bank pieca, wykorzystywanego do produkcji w Odlewniach. 11 sierpnia srony odstąpiły od tamtej ugody i bank do 17 sierpnia tego roku zwróci spółce ze starachowic kwotę prawie 146 tysięcy złotych zapłaconą w jej wykonaniu. Piec przewłaszczony w kwietniu wart był ponad 5 milionów złotych.

Kolejnym krokiem będzie zawarcie umowy sprzedaży, w drodze której, Fortis Bank sprzeda Odlewniom Polskim piec za cenę netto 5.055.491,06 złotych, która jest wartością księgową netto. Spółka tytułem nabycia własności pieca zapłaci kwotę 1.089.874,11 złotych.

Zapłata pozostałej części ceny nastąpi poprzez potrącenie wierzytelności przysługującej Odlewniom wobec banku z tytułu zwrotu nadwyżki pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży pieca ponad kwotę przysługującą bankowi wierzytelności z wierzytelnością banku wobec spółki z tytułu płatności części ceny pieca. Po wykonaniu tego porozumienia spółka ze Starachowic odzyska własność pieca.

Wydaje się to wszystko skomplikowane, ale to kolejny sygnał ze świętokrzyskiej gospodarki, że jednak idzie ku lepszemu. /jap./

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie