Cztery firmy chcą kupić kielecką PREMĘ

esw
Do przejrzenia dokumentów kieleckiej PREMY, Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło cztery firmy. Żadna z nich nie działa w branży automatyki siłowej.
Do przejrzenia dokumentów kieleckiej PREMY, Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło cztery firmy. Żadna z nich nie działa w branży automatyki siłowej. archiwum.
Skarb Państwa podejmuje kolejną próbę prywatyzacji kieleckiej spółki. Znów żaden chętny nie działa w tej samej branży.

Ministerstwa Skarbu Państwa nadal szuka chętnych na zakup kieleckiego Centrum Produkcyjnego Pneumatyki PREMA. Tym razem do zapoznania się z dokumentami spółki zaproszono cztery firmy.

Do dalszego etapu procesu prywatyzacji dopuszczono cztery podmioty. Są to: Amathus Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z Warszawy, konsorcjum Effector z siedzibą we Włoszczowie, producent kapników rynnowych do okien drewnianych oraz Effect Glass z siedzibą w Kielcach produkujący szyby zespolone i szkło hartowane, Przedsiębiorstwo Badań i Ekspertyz Środowiska SEPO z siedzibą w Knurowie oraz producent okuć meblowych Stalmot&Wolmet z siedzibą w Nidzicy. Do połowy września oferenci mają czas na zapoznanie się z dokumentami firmy. Później mają zdecydować, czy złożą propozycję nabycia akcji spółki. Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprzedać 92,5 procent akcji „Premy”, które wyceniono na 13 milionów złotych.

To już kolejna w ciągu ostatnich kilku lat, próba sprywatyzowania lidera rynku z branży automatyki siłowej. Wśród oferentów znów nie ma firmy, która działałaby w tej samej branży i znała jej specyfikę. Tę kwestię już wcześniej podnosili pracownicy PREMY. Obecnie zarząd firmy chce przeprowadzić restrukturyzację i zwolnić 40 osób z około 180 osobowej załogi, z czym nie zgadza się zakładowa Solidarność. Szczególnie bulwersujący jest fakt, że pracę mają stracić osoby po 50 roku życia, dla których brakuje ofert zatrudnienia.

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

O
Obiektywny
Kolejna nieudana proba prywatyzacji Premy. Firma z Knurowa ,,Sepo" nie zdołała wynegocjowac pakietu socjalnego ze zwiazkami( czyt,z panem Kułaga). Szkoda firmy, jako państwowa nie wytrzyma konkurencji i padnie
Oto w praktyce rola zwiazków zawodowych- doprowadzić do upadłości
John - w pełni się z Toba zgadzam .Ale czy któraś z tych firm będzie dalej chętna zakupic Premę w sytuacji,gdy tam rzadza zwiazki, watpię.
J
John
Sorry,ale tomm trudno sie z Toba zgodzic.Po pierwsze skad wiesz,ze to małe firmy?Musza miec te kilkanascie milionow,zatem nalezy sadzic,ze same dobrze gospodaruja.Pi drugie: Prema nie powinna sie bac prywatyzacji, jesli chce pozostac na rynku.Po trzecie tez sie zaloze,ze po sprzedazy nie padnie na pysk ani za rok ani za dziesiec.Z tym, ze wtedy bedzie troche nudnawo dla złych wieszczów.....
r
rtewq
tommm  -mysle że po takiej sprzedaży to padnie szybciej niż w rok.
O
Obiektywny
Kolejna nieudana proba prywatyzacji Premy. Firma z Knurowa ,,Sepo" nie zdołała wynegocjowac pakietu socjalnego ze zwiazkami( czyt,z panem Kułaga). Szkoda firmy, jako państwowa nie wytrzyma konkurencji i padnie
Oto w praktyce rola zwiazków zawodowych- doprowadzić do upadłości
John - w pełni się z Toba zgadzam .Ale czy któraś z tych firm będzie dalej chętna zakupic Premę w sytuacji,gdy tam rzadza zwiazki, watpię.
t
tommm
Dokładnie tak jak pisze emeryt, skoro firma działa na plus to nie ruszać jej, niech będzie dalej państwowa, a jak sprzedawać, to nie szarakom wymienionym w artykule, a większej branżowej firmie (rozmiarem porównywalnej lub większej od Premy) z zobowiązaniem do kontynuacji produkcji przez kilka lat do przodu. Te małe firmy dopuszczone do dokumentacji cóż mogą zrobić? Kupią za parę baniek dobrze działającą firmę, po czym wyprzedadzą za dużo więcej baniek maszyny, technologie i wyposażenie znajdujące się w firmie i tym samym zniszczą ją. Chce się ktoś założyć, że jeśli dojdzie do skutku sprzedaż przedstawiona w tym artykule, to Prema pada na pysk w ciągu roku lub dwóch?
e
emeryt
Dawniej gdy chciano spienięzyć dla zasady usrojowej to tłumaczono, że potrzebny jest zastrzyk nowoczesnej technologii. I co złodzieje. Teraz nawet nie kryjecie sie po co sprzedajecie. Co nowego wniesie producent jakichś tam okuć, rynien czy szkła? Te wymienione w artykule firmy nie powinny być brane pod uwagę, a nie dopuszczane do przeglądania dokumentów. Jeżeli f-ma nie radzi sobie to trzeba sprzedac renomowanej firmie zachodniej, która da nowoczesna technologie, logo i rynki zbytu. Jeśli sobie radzi to nie przeszkadzać, niech dalej dobrze pracuja. A oni chcą sprzedać jakimś "rzemieslnikom" co 20 lat temu krowy pasali i potem w popegerowskich budynkach zaczęli coś tam knocić. Żenada!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie