Dla małych i średnich firm najlepsza oferta w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS

Materiał informacyjny Banku BPS

Całe spektrum nowoczesnych rozwiązań finansowych, partnerskie relacje, możliwość negocjacji warunków współpracy i pewność, że rozmawiamy z kimś, komu również zależy na rozwoju naszego regionu. To właśnie przedsiębiorcy otrzymują w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS.

Wygrywa lokalność

W niepewnych czasach pandemii wiele osób stawia na lokalne produkty i dostawców z najbliższej okolicy. Również usługi finansowe mamy dostępne tuż obok, w Bankach Spółdzielczych z naszej miejscowości. Kapitał Banków Spółdzielczych jest w 100 proc. polski. Pochodzi od członków spółdzielni będących mieszkańcami regionu, w którym działa bank. Wypracowany zysk wraca do obiegu z korzyścią dla mieszkańców regionu – nie tylko w postaci kredytów na lokalne przedsięwzięcia, ale również jako wsparcie dla społecznych inicjatyw.

Banki Spółdzielcze rozumieją lokalne biznesy. Dlatego obsługę finansową firmy warto zlecić bankowi, który doskonale zna specyfikę działalności na lokalnych rynkach.

Wszystko, czego potrzebują firmy

W Unii Europejskiej Banki Spółdzielcze finansują ponad 30 proc. przedsiębiorstw z sektora MSP. W Polsce ok. 20 proc., bo wielu przedsiębiorców po prostu nie wie, że Banki Spółdzielcze mają dla nich bardzo atrakcyjną ofertę. A dodatkowo – czego raczej nie spotyka się w innych bankach – można z nimi negocjować warunki współpracy. Ponieważ Banki Spółdzielcze stawiają na partnerskie relacje.Pod względem technologicznym Banki Spółdzielcze z Grupy BPS mają wszystko, co potrzebne jest dzisiaj do szybkiego, bezpiecznego i wygodnego zarządzania kontem bankowym np. przelewy zagraniczne, płatności mobilne i zbliżeniowe, obsługę konta za pomocą smartfona. Dostępna jest również oferta leasingu, faktoringu oraz ubezpieczenia.

Bank na trudne czasy

W pierwszej fazie pandemii Banki Spółdzielcze zaoferowały swoim klientom firmowym możliwość odroczenia spłat rat kredytowych oraz wnioskowanie o środki z Tarczy Finansowej PFR. Aktualnie przedsiębiorcy mogą skorzystać z tańszych kredytów obrotowych, dzięki dopłatom BGK do oprocentowania. Atrakcyjna jest również oferta gwarancji BGK, dzięki której kredyty są bardziej dostępne. W szczególności linia gwarancyjna FGP, która obejmuje kredyty obrotowe udzielane średnim i dużym kredytobiorcom na zapewnienie płynności finansowej.

Danuta Kucewicz, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Końskich

Tradycje Banku Spółdzielczego w Końskich w finansowaniu przedsiębiorczości sięgają 1911 r. Od początku działalności bank wspierał rozwój swoich członków - lokalnych rolników i rzemieślników. Aktualnie bank posiada trzy oddziały: w Końskich, Stąporkowie oraz Radoszycach. Głównymi klientami banku są osoby fizyczne oraz przedsiębiorcy indywidualni i rolnicy, czyli sektor MŚP.

Naturalnym klientem banku są przedsiębiorcy indywidualni, małe spółki oraz rolnicy, a także jednostki samorządu terytorialnego na szczeblu gmin i powiatów.

Banku Spółdzielczego w Końskich działa na terenie Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Oddziały w Końskich i Stąporkowie obsługują głównie klientów z branży odlewniczej i metalowej, natomiast Oddział w Radoszycach klientów prowadzących działalność rolniczą. Bank prowadzi również wiele rachunków dla klientów z branż usługowych oraz handlowych.

Atutem Banku Spółdzielczego jest bliska relacja z klientem, dzięki temu znamy jego potrzeby i szybko na nie reagujemy.

Banku Spółdzielczego w Końskich wspiera firmy, oferując kredyty obrotowe, inwestycyjne, preferencyjne oraz pomostowe. Bank aktywnie uczestniczy w dystrybucji środków z Unii Europejskiej lub krajowych dopłat do oprocentowania ARiMR oraz funduszy i poręczeń BGK. Nie pozostawiamy naszych klientów bez wsparcia w procesie ubiegania się o powyższe środki.

Bank jest również inicjatorem spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami świadcząc doradztwo finansowe w obszarach takich jak: inwestowanie środków w funduszach inwestycyjnych, edukacja w procesie przystąpienia do programów emerytalnych PPE/PPK.

W trudnym okresie początków pandemii koronawirusa uruchomiliśmy pozaustawowe narzędzia pomocowe w postaci odraczania spłat rat kredytowych oraz udostępniliśmy możliwość składania wniosków subwencyjnych w ramach Tarczy Finansowej PFR.

*

Materiał oryginalny: Dla małych i średnich firm najlepsza oferta w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS - Echo Dnia Świętokrzyskie

Dodaj ogłoszenie