Dobra pierwsza połowa nie wystarczyła – AKS SMS HACOM Łódź przegrywa z Ceramiką Opoczno. Zdjęcia

Dariusz Kuczmera
Drużyna AKS SMS HACOM Łódź, w sobotę 18 maja miała szansę na kolejne ligowe zwycięstwo w Betcris IV lidze, jednak mimo obiecującego początku, mecz zakończył się przegraną 1:3 z zespołem Ceramika Opoczno. Mimo dobrej gry w pierwszej połowie, błędy indywidualne i utracone bramki w kluczowych momentach przeważyły o końcowym wyniku - informuje Piotr Stępień, prezes AKS SMS Łódź.

Pierwsza połowa meczu obiecywała dużo, z zespołem gospodarzy dominującym na boisku. Niestety, bramka stracona w doliczonym czasie pierwszej połowy zwiastowała nadchodzące trudności. Druga połowa rozpoczęła się od szybko utraconej bramki, co znacznie osłabiło morale zespołu. Sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, gdy Paweł Zawistowski nie wykorzystał rzutu karnego, co mogło odwrócić losy meczu. To był kluczowy moment, po którym drużyna nie była już w stanie się podnieść i efektywnie rywalizować. Jednakże, prawdziwym testem dla drużyny stał się moment, kiedy w 70. minucie zawodnik Telestak otrzymał czerwoną kartkę, wcześniej w meczu ukarany żółtą.

Od tego momentu AKS SMS HACOM ŁÓDŹ, musiał grać w osłabieniu, co jeszcze bardziej utrudniło zadanie. Mimo to, zespół nie przestał walczyć i starał się atakować, próbując odwrócić losy spotkania. Jedynym strzelcem dla AKS SMS HACOM ŁÓDŹ był w tym meczu Michał Orzechowski, który mimo starań nie był w stanie odmienić losów spotkania.

Cała drużyna musiała ostatecznie pogodzić się z porażką, która z pewnością zostawiła wiele do przemyślenia w sztabie szkoleniowym. Tego rodzaju mecze są trudnymi lekcjami dla młodych zawodników, którzy muszą nauczyć się radzić sobie z presją i wykorzystywać każdą okazję do zdobycia bramki.
Dla drużyny z Milionowej jest to przypomnienie, że piłka nożna to gra pełna nieprzewidywalności, a każdy błąd może mieć decydujące znaczenie. Teraz przed zespołem Czarnych Panter czas analizy i przygotowań do kolejnych spotkań, w których będą mieli szansę na rehabilitację i pokazanie, że potrafią wyciągnąć wnioski z porażek.