MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dobry rok dla starachowickiej strefy

/M.K./
Łącznie w ubiegłym roku w 14 podstrefach SSE „Starachowice” przybyło 1137 nowych etatów.
Łącznie w ubiegłym roku w 14 podstrefach SSE „Starachowice” przybyło 1137 nowych etatów.
1137 etatów, 12 wydanych zezwoleń, prawie 27 hektarów nowych terenów – tak w wielkim skrócie można podsumować dokonania Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” w 2011 roku.

W zeszłym roku w obszar strefy włączone zostały tereny w dwóch podstrefach. W Końskich teren zwiększył się o prawie 27,5 hektara, w Kielcach – o 10 hektarów. W grudniu 2011 roku obszar SSE „Starachowice” wynosił prawie 613 hektarów. W zeszłym roku do potencjalnych nowych inwestorów skierowano 62 oferty dotyczące podjęcia działalności. Z propozycji skorzystało 12 inwestorów, którym zostały wydane zezwolenia na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Przeczytaj też: Staropolska Izba Przemysłowo-Handowa z warszawską spółką inwestują w Starachowicach.

- Łącznie w ubiegłym roku, w naszych 14 podstrefach SSE „Starachowice” przybyło 1137 nowych etatów. Mówimy tu o umowach o pracę, nie braliśmy pod uwagę umów-zleceń czy umów o dzieło – mówi Cezary Tkaczyk, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”. – Przyrost nakładów inwestycyjnych w 2011 roku w porównaniu z rokiem ubiegłym wyniósł ponad 92 miliony złotych. Strefa jako mechanizm przyciągania nowych inwestorów sprawdza się – dodał.

 

Od początku działania SSE „Starachowice” wszyscy przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą zainwestowali 1.620.954.000 złotych. Dzięki temu powstało łącznie 4087 nowych miejsc pracy. Dodatkowo ponad 3.000 miejsc pracy dzięki strefowym przywilejom udało się utrzymać.

Przeczytaj też: Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" powiększyła się niedawno o nowe tereny.

- w 2011 roku osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. Sądzę, że wydane zezwolenia przyniosą kolejne miejsca pracy, ale wiele zależy od koniunktury na rynku – mówi prezes SSE „Starachowice”. – Będziemy nadal zabiegać o nowych i dbać o dotychczasowych inwestorów. Nasze plany na 2012 rok to poszukiwanie i przygotowanie gruntów, poprawa infrastruktury na terenie strefy. W ciągu minionych lat SSE „Starachowice”, jako zarządzający strefą na modernizację infrastruktury przeznaczyła 7,8 miliona złotych. W Starachowicach nadal brakuje wolnych, dobrze przygotowanych terenów pod inwestycje, zwłaszcza o powierzchni przekraczającej 10 hektarów – powiedział Cezary Tkaczyk.

 

Zarządzający SSE „Starachowice” przymierzają się również do rozwiązania problemów z użytkowaniem wieczystym gruntów i rosnącymi z tego tytułu opłatami. Biorą też czynny udział w opracowywaniu propozycji zmian przepisów prawa dotyczącego specjalnych stref ekonomicznych.

Przeczytaj też: Chłodnie Kieleckie upadły, pracownicy na bruku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia