Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

DORBUD ma 20 lat. Zaczynał z pożyczoną betoniarką

marzena
Jednym z pierwszych zleceń DORBUD-u był remont Empiku przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. Budynek w niezmienionej postaci stoi do dziś.
Jednym z pierwszych zleceń DORBUD-u był remont Empiku przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. Budynek w niezmienionej postaci stoi do dziś. Dawid Łukasik
Obiekty przemysłowe i publiczne, ponad cztery tysiące mieszkań w całej Polsce, biurowce, remonty i rozbudowy, renowacja zabytków – to 20-letni dorobek kieleckiej spółki budowlanej DORBUD.

Jak rozwijał się DORBUD, najlepiej pokazują inwestycje i dokonania tego kieleckiego lidera świętokrzyskiej branży budowlanej, wielokrotnie nagradzane miedzy innymi statuetkami Skrzydła 2008 i 2011, Lider Regionu 2009, Super Lider Regionu 2010 czy Diamenty Forbesa 2012. Żeby jednak osiągnąć te sukcesy, potrzeba było wielu lat doświadczeń na branżowym rynku.

O tym, jak od zera doszedł do sukcesu opowiada nam prezes Tomasz Tworek

- Wszystko zaczęło się dwadzieścia lat temu, a właściwie to już dwadzieścia jeden. Pierwsze zlecenie budowlane rozpocząłem jesienią 1991 roku. Ale to, co się nazywa DORBUD, zostało zarejestrowane w marcu 1992 roku.

Pierwszy kontrakt to zlecenie w Stąporkowie, realizowane pożyczoną betoniarką i za pożyczone pieniądze. Opłaciło się zaryzykować. Potem było zlecenie remontu kieleckiego Empiku na Warszawskiej i kontrakt dla Centrostalu Kielce.

Debiut w stolicy

W 1994 roku DORBUD zaczął realizować prace budowlane na rynku warszawskim, początkowo jako podwykonawca dużych przedsiębiorstw. Kolejne kamienie milowe to wejście w życie ustawy o zamówieniach publicznych oraz zarejestrowanie w 1998 roku Spółki Akcyjnej „DORBUD”. Od tego momentu DORBUD to wyłącznie generalny wykonawca. Jest się czym pochwalić: do dnia dzisiejszego wybudowaliśmy ponad 400 obiektów użyteczności publicznej i około 4 tysiące mieszkań. Jako deweloper mieszkaniowy zrealizowaliśmy kilka projektów.

Zaczynałem starą skodą

Zaczynałem praktycznie w pojedynkę, mając do dyspozycji starą skodę. W tej chwili DORBUD to 240 pracowników i kilkaset osób współpracujących. To także największa w chwili obecnej budowa zespołu mieszkaniowego w województwie - „Nowy Bocianek”. Szukamy nowych perspektywicznych obszarów działalności. Przy tym wszystkim pozostajemy właścicielsko firmą rodzinną, co oznacza niezależność, ale i pełną konsekwencję wszystkich decyzji. DORBUD to dla mnie nieustanne emocje i codzienne wyzwania zawodowe – mówi o swojej firmie jej prezes Tomasz Tworek.

Sport i kultura

DORBUD nie tylko promuje nasz region poprzez markę budowlaną, ale również artystyczno-kulturalną. Taką promocją było niewątpliwie zorganizowanie i sfinansowanie w 2009 roku głośnej wystawy rzeźb „Żelaźni” czy w 2010 roku „Balansujący” na placu Artystów w Kielcach, Te wydarzenia, jak również instalacja światowej sławy artysty malarza Leona Tarasewicza we wrześniu 2011 roku były ważnymi wydarzeniami kulturalnymi w naszym województwie. Warto nadmienić, że DORBUD wspiera również kielecki sport, sponsorując drużyny Vive Targi oraz Koronę Kielce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia