MKTG SR - pasek na kartach artykułów

DORBUD - Super Lider Regionu 2010

Redakcja
DORBUD SA - Super Lider Regionu 2010
DORBUD SA - Super Lider Regionu 2010
Nasz laureat to najlepsza wizytówka i mocna marka województwa świętokrzyskiego, którą potwierdza nie tylko kilkudziesięcioletnim doświadczeniem na rynku budowlanym w regionie i kraju, ale także słynnymi w całej Polsce wydarzeniami kulturalnymi. Nic zatem dziwnego, że kapituła przyznała statuetkę firmie DORBUD SA w kategorii Super Lider Regionu.

DORBUD jest firmą, która od wielu już lat z sukcesem funkcjonuje na rynku inwestycyjnym. Utrzymuje stale wysoki poziom usług, jak również czynnie uczestniczy w życiu miasta i regionu. W minionym roku z załogą liczącą 232 pracowników realizował równolegle 19 inwestycji.

Firma wygrała przetargi i realizuje kluczowe dla rozwoju gospodarczego regionu projekty budowy Kieleckiego Parku Technologicznego, w skład którego wejdą: Centrum Technolo-giczne oraz Inkubator Technologiczny oraz siedziby Koneckie-go Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości. Będą to miejsca, gdzie dzięki preferencyjnym warunkom działalności, może dojść do prawdziwej erupcji świętokrzyskiej przedsiębiorczości.

Ale prawdziwym budowlanym hitem i zarazem technologicznym wyzwaniem jest „Energis” - nowoczesny, energoosz-czędny budynek dydaktyczno-laboratoryjny, który powstaje dla Politechniki Świętokrzyskiej. Będzie on oparty głównie na od-nawialnych źródłach energii: bateriach fotowoltaicznych, solarach i pompach ciepła; nawet kanalizacja będzie obsługiwana przez gromadzoną „deszczówkę”. Będzie to pierwszy tego typu budynek w Polsce. DORBUD jest nie tylko wykonawcą ,ale również opracował niezbędną dokumentację techniczną tego obiektu.

Potwierdzeniem jakości oferowanych usług był wdrożony i certyfikowany już w 2000 roku System Zapewnienia Jakości ISO 9002 w zakresie generalnego wykonawstwa obiektów budowlanych. To jeden z pierwszych certyfikatów tego typu w naszym województwie.

DORBUD to nie tylko usługi budowlane. To także działal-ność deweloperska. Firma ma na swoich koncie kilka udanych realizacji, w tym choćby kamienicę u zbiegu ulic Koziej i Silnicznej, którą budowała właśnie jako deweloper, dając impuls do rewitalizacji zaniedbanego fragmentu śródmieścia Kielc. Warto wymienić tu również apartamentowiec „Zygzak” u zbiegu ulic Toporowskiego i Turystycznej – w którym wygodne, nowocześnie urządzone mieszkania szybko znalazły chętnych nabywców. Projekt ten w sposób bezprecedensowy wykorzystywał najnowsze technologie – na specjalnie przygotowanej stronie www.zygzak-dorbud.pl, potencjalny klient mógł obejrzeć swój nowy dom dzięki trójwymiarowej animacji.

Bardzo śmiałe są plany firmy w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Duże nadzieje pokładane są bowiem w pro-jektowanym kompleksie dziewięciu budynków „Nowy Bocia-nek”, który powstać ma już niebawem na malowniczym wzgórzu, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Dygasińskiego. 250 nowych mieszkań, w dobrym standardzie, zróżnicowanym metrażu i przystępnej cenie, w budynkach wyposażonych w windy i garaże, z dużymi, zielonymi tarasami dla mieszkańców parterów, powinno przynajmniej częściowo zaspokoić rosnący popyt na lokale pochodzące z rynku pierwotnego, w naszym mieście. Inwestycji realizowanej dla Spółdzielni Mieszkaniowej „Bocianek” przewodzi hasło: „Zbudujemy Twoje Gniazdo”. Na mieszkańców czekać również będzie artystyczna niespodzianka – unikatowa w skali kraju, której szczegóły niech pozostaną na razie tajemnicą.

DORBUD nie tylko promuje nasz region poprzez markę budowlaną, ale również artystyczno-kulturalną. Taką promocją było niewątpliwie zorganizowanie i sfinansowanie głośnej wy-stawy rzeźb „Balansujący” na placu Artystów w Kielcach, który wzbudziła powszechny zachwyt.

„Pełne lekkości – choć połyskujące metalem; wiszące w powietrzu - choć lin, na których są zawieszone, dotykają tylko w jednym miejscu.” – nie mógł wyjść z podziwu jeden z recenzentów.

Autorem tych niezwykłych rzeźb jest Jerzy Kędziora – uznany na całym świecie artysta, którego prace podziwiać można było między innymi w Dubaju, Berlinie, Pradze.

Po poprzedniej wystawie „Żelaźni”, zorganizowanej przez naszego jubilata, było to kolejne ważne wydarzenie artystyczne w naszym województwie, które podniosło rangę i prestiż stolicy regionu.

Warto nadmienić, że DORBUD wspiera również kielecki sport, sponsorując drużyny: Vive Targi oraz Koronę Kielce.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia