Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jakie szkoły wybierają absolwenci gimnazjów w Lęborku?

Sylwia Lis
To już ostatni moment na zmianę kierunku kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych. Rekrutacja na ukończeniu.
To już ostatni moment na zmianę kierunku kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych. Rekrutacja na ukończeniu. Sylwia Lis
Technik logistyk to najpopularniejszy kierunek wybierany przez uczniów. Popularne są też dwa ogólniaki z rozszerzoną chemią i klasy mundurowe.

W szkołach ponadgimnazjalnych kończy się rekrutacja. W kilku lęborskich placówkach jest jeszcze kilka miejsc. Jest też sporo kierunków obleganych. Powiat będzie miał problem, czy utworzyć dodatkowe oddzia­ły, czy uczniowie będą musieli szukać innych szkół.

Ponad 120 uczniów może przyjąć Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1. Chętnych jest ponad 130. Największym powodzeniem cieszy się kla­sa matematyczno-fizyczna z informatyką (język angielski i niemiecki.)

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 jest 120 miejsc, a chętnych 140. Tutaj najwięcej młodych ludzi (40) chce się uczyć w klasie o profilu chemiczno-biologicz­nym. Sporo jest chętnych do klasy mundurowej (32 ucz­niów). Ma ona przygotować młodzież do pracy w służ-bach mundurowych lub do kontynuowania nauki w szkołach podoficerskich.

104 miejsca są w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych. Tu najczęściej uczniowie wybierają kierunek technik informatyk. Miejsca w tej klasie są 34, a chętnych ponad 40. Wolne miejsca są na kierunku technik mechanik. Zasadnicza Szkoła Zawodowa przy "mechaniku“ przyjmie tylu uczniów, ilu jest chętnych, tu problemów z rekrutacją nie powinno być.

W swoje progi zaprasza też Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu. Najpopularniejszy kierunek to technik żywienia i usług gastronomicznych. Do tej klasy chce się dostać ponad 50 uczniów. Małe zainteresowanie jest na kierunku technik obsługi turystycznej.

Do kształcenia w swojej placówce zachęca też Powiatowe Centrum Edukacyjnie. Tu na kierunku technika logistyka chce się kształcić blisko 60 uczniów. Małym zainteresowaniem cieszy się kierunek technik budownictwa. Szko­ła łącznie chce przyjąć ponad 100 uczniów.

Wolne miejsca są jeszcze w Specjalnym Ośrodku Szkol­no-Wychowawczym imienia Janusza Korczaka. Dostępne kierunki to: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz kucharz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza