Nasza Loteria

Drugi Inkubator Technologiczny powstanie w Kielcach

Redakcja
Cztery firmy są zainteresowane przebudową gmachu po Wyższej Szkole Umiejętności przy ulicy Olszewskiego w Kielcach i utworzenia w nim drugiego Inkubatora Technologicznego. Niebawem zostanie rozstrzygnięty przetarg, który da odpowiedź na pytanie, kto przygotuje dokumentację.

Utworzenie Inkubatora IT jest jednym z elementów planu rozwoju Kieleckiego Parku Technologicznego. Instytucja chce w najbliższym czasie zdobyć na ten cel ponad 60 milionów złotych z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

- Firma, które wygra przetarg przygotuje model biznesowy Inkubatora. Ma dać nam odpowiedź między innymi na pytanie, z jakimi firmami warto współpracować tworząc nową infrastrukturę  i jak prowadzić nabór nowych lokatorów - zapowiada Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Wybrani w przetargu konsultanci podpowiedzą także, w jaki sposób należy zagospodarowana przestrzeń Inkubatora IT,  czyli ile powierzchni zajmą laboratoria, pracownie informatyczne i biura. Ich zadaniem będzie także zaaranżowanie spotkań z dużymi firmami informatycznymi, które będą współpracowały z Kieleckim Parkiem Technologicznym przy tworzeniu nowej instytucji.

Siedzibą nowej jednostki będzie budynek po Wyższej Szkole Umiejętności przy ulicy Olszewskiego, który niebawem stanie się własnością miasta. Wymaga on remontu i przebudowy na potrzeby Inkubatora.

od 16 lat
Wideo

Andrzej Duda spotkał się z przedsiębiorcami w Jasionce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
artut marski
No takim, że działa się de facto w Polsce, czy nie decyduje tutaj czasami miejsce rezydowania?
g
gnara
Działasz pod zagranicznym podmiotem, to on wystawia fakturę, więc jakim prawem miałby umieszczać na niej polski vat? Ty jesteś, a raczej widniejesz w papierach jako pracownik, nie jesteś w żaden sposób pracowdawcą, rozumiesz?
g
gnara
Ale tutaj decyduje miejsce rejestracji firmy - USA, a nie miejsce gdzie znajduje się pracownik zatrudniony na umowie o dzieło. On nie ma żadnych podstaw do tego żeby wystawiać faktury, nie jest płatnikiem vatu, więc z jakiej paki on miałby mieć wpływ na to, co znajduje się na fakturach?
b
bulga
Czy dzialająć przez American International Corporation można prowadzić sklep stacjonarny w Polsce? Czy to raczej pod działalność internetową? Szukam sensownej opcji optymalizacji, tak żeby ograniczyć koszty, ale szczerze mówiąc nic mi nie przychodzi na myśl. Pomożecie?
a
artut marski
A skąd pewność, że to o czym piszesz jest legalne? Bo na jakiej podstawie np. nie płacisz podatku vat, skoro działasz w Polsce?
g
gnara
Kolejne inkubatory powstają w kiepskim momencie - kiedy normalnie przecież działa AIC, z zerowym vatem i zusem, z niskim dochodowym i bez stałych opłat. Pojawia się zatem pytanie - kto pójdzie do Inkubatorów skoro można działać taniej i całkowicie legalnie?
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia