Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drugi w Polsce... mlekomat działa w naszych regionie!

Adam LIGIECKI [email protected]
Teresa Kutrybała-Kłos, właścicielka mlekomatu: - Pomysł na mlekomat wzięliśmy z telewizji. U nas, w Kazimierzy, to nowość i na razie mamy niewielkie grono stałych klientów. Ale zainteresowanie jest coraz większe.
Teresa Kutrybała-Kłos, właścicielka mlekomatu: - Pomysł na mlekomat wzięliśmy z telewizji. U nas, w Kazimierzy, to nowość i na razie mamy niewielkie grono stałych klientów. Ale zainteresowanie jest coraz większe.
Świeżutkie, smaczne i zdrowe, prosto od krowy. Smakuje zupłeni inaczej niż to co kupujemy w sklepach. Ma też więcej cennego białka. Taka gratka czeka na świętokrzyskich smakoszy, którzy mogą kupować litrowe butelki tego wspaniałego mleka w drugim w Polsce mlekomacie.

Znajduje się on w Kazimierzy Wielkiej w sklepie Paleo. To pierwszy mlekomat w regionie świętokrzyskim i drugi w Polsce. Należy do Teresy i Witolda Kłosów, małżeństwa z Bejsc.Państwo Kłosowie są znanymi i cenionymi hodowcami bydła. Pomysł na mlekomat wzięli... z telewizji.

WZORY Z TELEWIZJI

– Któregoś dnia obejrzeliśmy w telewizji mlekomat, jaki zainstalowano w Cieszynie. Pojechaliśmy tam razem z mężem, sprawdziliśmy, jak funkcjonuje. I postanowiliśmy spróbować zrobić coś takiego u nas – zdradza pani Teresa.

Biało-czerwony automat – z napisem „świeże mleko” na frontonie – stanął niedawno w chętnie odwiedzanych przez klientów delikatesach Paleo w Kazimierzy Wielkiej. Działa tak, jak maszyna, w której kupujemy gorącą kawę czy napoje chłodzące. 

KOMPUTER MIERZY 

Mlekomat przyjmuje monety od 60 groszy do 5 złotych. Po wrzuceniu pieniędzy komputer zainstalowany w automacie odmierza i nalewa żądaną ilość mleka. Można przynieść swoją butelkę, albo też kupić opakowanie na miejscu.

Mleko z automatu kosztuje w Kazimierzy Wielkiej 3 złote za litr. – Jest zawsze świeże, prosto od krowy. Codziennie, zaraz po porannym udoju, mąż przewozi mleko do mlekomatu w delikatesach w Kazimierzy – mówi Teresa Kutrybała-Kłos. 

GWARANCJA Z CERTYFIKATU

Państwo Kłosowie mają w Bejscach duże gospodarstwo. Hodują 25 krów. Co miesiąc wykonywane są u nich specjalistyczne badania, prowadzone przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Warszawie. Certyfikat, jaki otrzymują hodowcy, jest gwarantem wysokiej jakości mleka oraz zdrowego stada krów.

- Mleko z automatu? Super! Jest bardzo smaczne, takie prawdziwe wiejskie, prosto od krowy – chwali Andrzej Bienias, dyrektor kazimierskiej biblioteki, którego spotkaliśmy na zakupach w delikatesach Paleo.

 

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia