Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Duża, ogólnopolska firma handlująca częściami samochodowymi kupiła w zeszłym tygodniu działkę w strefie inwestycyjnej „Jędrzejów Południe”

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Duża, ogólnopolska firma handlująca częściami samochodowymi kupiła w zeszłym tygodniu działkę w strefie inwestycyjnej „Jędrzejów Południe”. To oznacza, że gminny zasób nieruchomości na tym obszarze został praktycznie wyczerpany. Jak informuje burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek, trwają prace nad wydzieleniem nowej przestrzeni dla biznesu – w pobliżu drogi krajowej numer 78.

W ubiegłym tygodniu przeprowadzono kolejny przetarg na sprzedaż działki o powierzchni 60 arów wchodzącej w skład strefy inwestycyjnej „Jędrzejów Południe”. Nieruchomość za kwotę 167 tysięcy złotych nabyła duża, ogólnopolska firma handlująca częściami samochodowym. Spółka ma planach budowę hal magazynowych.

To kolejna w ostatnich miesiącach transakcja między gminą Jędrzejów a prywatnymi inwestorami w zakresie sprzedaży nieruchomości zlokalizowanych w granicach strefy inwestycyjnej „Jędrzejów Południe”. Zainteresowanie tymi gruntami jest ogromne.

Jak informowaliśmy, w połowie lutego tego roku trzy firmy z powiatu jędrzejowskiego w przetargu nabyły działki o powierzchni 1,1 hektara za 348 tysięcy złotych, 0,5 hektara za 175 tysięcy złotych oraz -,49 hektara za 130 tysięcy złotych.

- Dwie planują budowę hal magazynowych, a jedna - zakładu produkcyjnego w branży metalowej. To oznacza kolejne inwestycje i nowe miejsca pracy – mówił wówczas burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Na początku grudnia zeszłego roku także sprzedano trzy działki w strefie inwestycyjnej „Jędrzejów Południe”. Prywatni inwestorzy za zakup gruntów o łącznej powierzchni 2,5 hektarów wpłacili do gminnej kasy 800 tysięcy złotych. Przedsiębiorstwa planują uruchomienie zakładów produkcyjnych.

Z kolei pod koniec stycznia tego roku spółka Eco Technologia otworzyła swoją siedzibę na terenach inwestycyjnych w Jędrzejowie. Kompleks budynków o łącznej powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych leży na działce o powierzchni 9529 metrów kwadratowych. W skład kompleksu budynków wchodzą 500-metrowy, dwupiętrowy obiekt socjalno-biurowy oraz hala produkcyjna o wielkości około 1500 metrów kwadratowych powierzchni. Firma zajmuje się produkcją kotłów przemysłowych dla rynku ciepłowniczego i z branży oczyszczania spalin.

Kompleks terenów inwestycyjnych Jędrzejów Południe ma wielkość 25 hektarów. Prace związane z przygotowaniem i uzbrojeniem działek rozpoczęły się 10 lat temu. Grunty rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Obecnie do dyspozycji dla potencjalnych inwestorów zostały 3 hektary nieruchomości.

- Jest zainteresowanie ostatnim kompleksem, więc prawdopodobnie niebawem wystawimy i tę działkę na sprzedaż. Obecnie trwa budowa infrastruktury drogowej za blisko dziewięć milionów złotych, która z jednej strony obsłuży te tereny, a z drugiej będzie dla miasta obwodnicą śródmiejską, ponieważ połączy dwie główne ulice: Partyzantów z Przemysłową i wyprowadzi spory ruch poza ścisłe centrum miasta. Tak zwana ulica Jasionka Bis będzie stanowić domknięcie układu komunikacyjnego i obsługi dla strefy – mówi Marcin Piszczek.

- Jest jeszcze zasób gruntów pozostających w rękach prywatnych, ale obserwujemy, że przedsiębiorcy skupują grunty od osób prywatnych. To dzieje się już poza nami. To perpetuum mobile, samo się napędza – dodaje Marcin Piszczek.

W strefie „Jędrzejów Południe” będzie docelowo funkcjonować 15 podmiotów. Siedem firm już prowadzi działalność, dwie kolejne realizują prowadzą przygotowawcze polegające na grodzeniu nieruchomości i wykonywaniu zjazdów, a dwie kolejne załatwiają formalne kwestie pozwoleń na budowę. Łącznie w fabrykach pracuje ponad 700 osób.

Ponieważ gminne rezerwy nieruchomości w strefie „Jędrzejów Południe” praktycznie wyczerpały się, a zainteresowanie inwestowaniem w mieście przez biznes rośnie, władze szykują kolejną przestrzeń przemysłową – na gruntach w pobliżu drogi krajowej numer 78. Areał jest podobny do kompleksu południowego.

- Istnieje zalążek tego terenu w postaci szkieletu układu drogowego. Przygotowujemy się planistycznie. W najbliższym czasie chcemy opracować koncepcję zagospodarowania terenów i uchwalić plan miejscowy, by powtórzyć tę samą procedurę co w przypadku „Jędrzejów Południe”, a następnie szukać pieniędzy na wyposażenie terenu w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. W pobliżu znajduje się oczyszczalnia, więc koszty nie będą duże – mówi Marcin Piszczek.

Gmina posiada także 44 hektary nieruchomości przy ulicy Dygasińskiego objęte Krakowską Strefą Ekonomiczną. Mimo że obszar jest uzbrojony i dobrze skomunikowany, wciąż nie można uwolnić jego potencjału w związku z trwającym przed sądem postępowaniem dotyczącym roszczeń, jakie do tych terenów wysunęła spadkobierczyni byłych właścicieli.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Duża, ogólnopolska firma handlująca częściami samochodowymi kupiła w zeszłym tygodniu działkę w strefie inwestycyjnej „Jędrzejów Południe” - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia