Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dzień otwarty w urzędach skarbowych w województwie świętokrzyskim

marzena
archiwum
W sobotę, 16 marca 2013 roku odbył się „Dzień otwarty” w urzędach skarbowych w województwie świętokrzyskim. Jego celem, podobnie jak w latach ubiegłych, było udzielanie podatnikom szczegółowych informacji w zakresie prawa podatkowego oraz pomoc w wypełnianiu zeznań rocznych.

W tym dniu podatnicy mogli pobrać niezbędne druki, złożyć zeznanie podatkowe za 2012 r., wziąć udział w przygotowanych przez urzędy skarbowe szkoleniach oraz obejrzeć prezentacje multimedialne na temat składania deklaracji podatkowych przez Internet.

Mogli się też dowiedzieć jak prosto, szybko i bezpiecznie złożyć PIT przez Internet korzystając ze strony Ministerstwa Finansów www.e-deklaracje.gov.pl.

„Dzień otwarty” spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony podatników, szczególnie tych, którzy potrzebują pomocy w wypełnieniu swojego zeznania PIT lub którym dotarcie do urzędu w dzień roboczy mogło nastręczać trudności. W tym dniu urzędy skarbowe w naszym województwie odwiedziło 1757 osób, najwięcej w I i II Urzędzie Skarbowym w Kielcach tj. 237 i 282 osób.

Urzędy Skarbowe w Opatowie, Pińczowie, Staszowie oraz w Kazimierzy Wielkiej zorganizowały podczas „Dnia Otwartego” konkursy z nagrodami dla dzieci i podatników. Urzędy Skarbowe w Opatowie, Staszowie i Starachowicach zorganizowały szkolenia dla podatników, dlaczego warto złożyć zeznanie o osiągniętym dochodzie drogą elektroniczną oraz w jaki sposób wypełnić interaktywny formularz zeznania.

Poza klientami urzędy skarbowe odwiedziła również młodzież szkolna, np. Urząd Skarbowy w Ostrowcu Św. odwiedziła grupa 30 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskiem, dla których zorganizowana została lekcja pokazowa w zakresie kontaktów drogą elektroniczną z urzędem oraz składania zeznań i deklaracji tą drogą. Uczniom przedstawione zostały zalety wysyłania zeznań przez Internetem, m.in.: oszczędność czasu, łatwość wypełnienia, bezpieczeństwo przesyłanych danych, gwarancja poprawności składanej deklaracji czy szybszy zwrot nadpłaty podatkowej. Młodzież mogła także poznać specyfikę pracy urzędu oraz przekonać się, że urząd jest przyjazny podatnikom i  jest urzędem otwartym na ich potrzeby.

Ostateczny termin złożenia rocznego zeznania PIT za 2012 rok to 30 kwiecień 2013 r.
Dodatkowe informacje, aktualności, porady, formularze podatkowe oraz broszury informacyjne można znaleźć na stronie internetowej www.szybkipit.pl.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia