MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziś rozpoczynamy głosowanie

Jarosław PANEK [email protected]
Najładniejsze i najlepsze inwestycje ubiegłego roku otrzymają po raz pierwszy nagrodę Złotego Żurawia, Srebrnego Żurawia oraz Żurawia Specjalistów.
Najładniejsze i najlepsze inwestycje ubiegłego roku otrzymają po raz pierwszy nagrodę Złotego Żurawia, Srebrnego Żurawia oraz Żurawia Specjalistów.
Wybieramy najładniejsze i najlepsze inwestycje ubiegłego roku. Po raz pierwszy w historii rusza konkurs „Złoty Żuraw” organizowany przez Echo Dnia, Targi Kielce oraz portal: inwestycje.kielce.pl

Najlepsze i najładniejsze z nich otrzymają po raz pierwszy nagrodę Złotego Żurawia, Srebrnego Żurawia oraz Żurawia Specjalistów. A tymi specjalistami będą reprezentacji środowiska architektów. Statuetka Złotego i Srebrnego Żurawia zostanie przyznana w drodze głosowania czytelników i internatów. Żurawia Specjalistów wybiorą oni sami.

 

Dobre wzorce, godne naśladowania

- Postanowiliśmy ogłosić taki konkurs, bo w naszym regionie powstaje coraz więcej wartościowej architektury, którą warto pokazywać. Powstają wciąż oczywiście inwestycje, jakie z dobrym projektem niewiele mają wspólnego. Dlatego wierzymy, że ten konkurs ogólnie wpłynie na jakość i wygląd tego, co powstaje u nas nowego. Niech ci inwestorzy, którzy wybierają tanie, często kiepskie rozwiązania, obserwują tych, stawiających na dobry projekt, dobrą architekturę, wysoką jakość. Promujmy to, co dobre. Taka jest idea nagrody „Złoty Żuraw” - mówi jeden z pomysłodawców i współorganizatorów tego przedsięwzięcia, właściciel portalu inwestycje.kielce.pl, Jerzy Stradomski.

 

- Bardzo spodobał się nam ten pomysł, bo jako targi współuczestniczymy w organizacji i budowaniu przestrzeni publicznej w rozmaity sposób. W naszym portfolio są imprezy zarówno dla tych, którzy produkują i dystrybuują materiały budowlane, jak i dla deweloperów, a więc osób, które inwestują swoje własne pieniądze w budynki mieszkalne oraz budynki usługowe. Mamy też targi turystyczne, gdzie pojawia się wielu hotelarzy oraz targi wyposażenia wnętrz. Na tych wszystkich imprezach pojawiają się zatem ludzie, którzy poprzez swoje oferty lub swoje pieniądze decydują o kształcie przestrzeni publicznej naszego województwa. Wszak to oni finansują niekiedy bardzo wielkie projekty, zmieniające świat wokół nas.

Najlepiej widać to na naszej nowej imprezie „Twoje 4 Kąty”, podczas której deweloperzy prezentuj makiety przyszłych inwestycji oraz wizualizacje. Widzimy wyraźnie, że jeszcze parę lat temu liczyła się zarówno dla inwestorów jak i dla klientów przede wszystkim cena. Dziś architektura miejsca, jakie klienci wybierają do zamieszkania, wykończenie, detale, a nawet nazwa pracowni architektonicznej zaczynają mieć coraz większe znaczenie i wpływ na komercjalizację danego przedsięwzięcia. Rodzi się pozytywny trend, dla którego konkurs „Złoty Żuraw”, będzie dobrym fundamentem. Pokazujmy dobrą architekturę, dobre i ciekawe rozwiązania - dodaje prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń współorganizator naszej akcji.

 

Mieszkańcy i specjaliści

 

- Spędziliśmy wiele czasu na dyskusjach, jak dokonać oceny nadesłanych zgłoszeń. Jury powołanie tylko ze specjalistów odebrałoby głos mieszkańcom regionu, a to przecież oni są przede wszystkimi tymi osobami, które w tej dobrej lub złe architekturze spędzają swoje życie. Równocześnie wiedzieliśmy, że oddaniu głosu tylko w ręce czytelników bądź internautów nie pozwoli w niektórych przypadkach docenić nowatorskich rozwiązań, ciekawych projektów, technologii i pomysłów, na które z kolei zwrócą uwagę specjaliści. Uznaliśmy zatem, że należy te głosy połączyć. Stąd w głosowaniu SMS – owym czytelników i internautów wybierzemy zwycięzców Złotego i Srebrnego Żurawia, zaś specjaliści i architekci wybiorą swojego zwycięzcę, nagrodzonego Żurawiem Specjalistów – dodaje redaktor naczelny Echa Dnia, Stanisław Wróbel.

 

Jak głosować na wybraną inwestycję?

 

Przez kilka ostatnich dni zbieraliśmy od Państwa kandydatury do tego tytułu. Dostaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń, niemal wszystkiego, co w 2010 roku zostało w naszym województwie zbudowane i odebrane. Przypominamy, że tylko te inwestycje mogą brać w naszym konkursie.

Każdy głosujący może wysłać dowolną ilość SMS–ów na dowolne kandydatury. Głosujemy w czterech kategoriach, a więc: obiekty usługowe, obiekty przemysłowe, obiekty użyteczności publicznej oraz obiekty mieszkaniowe.

 

Uczestnicy głosowania w jednym SMS – ie mogą zagłosować tylko na jedną kategorię. Żeby zagłosować na inną kategorię, należy wysłać kolejnego SMS – a. Wpisujemy odpowiednią treść SMS i wysyłamy na numer: 71466. Koszt SMS – a wynosi 1,23 zł z VAT. Schemat treści SMS prezentujemy w ramce.

 

Zwycięzca dnia

 

Głosowanie pozwoli wyłonić w sumie czterech laureatów Złotego Żurawia i czterech zdobywców Srebrnego Żurawia. Ale to nie wszystko. Każdego dnia będziemy zliczać SMS i ogłaszać tak zwanego Zwycięzcę Dnia w każdej z czterech kategorii. Zwycięzca dnia będzie prezentowany na drugi dzień po zdobyciu tego tytułu na łamach gazety. Teoretycznie może się oczywiście wydarzyć, że w danej kategorii przez kilka dni pod rząd będzie ten sam zwycięzca dnia. Wówczas prezentację jego inwestycji będziemy powtarzać.

 

Najważniejsze terminy

Głosowanie już ruszyło od rana, zaś kończy się 12 kwietnia o godzinie 24.00. 15 kwietnia zdobywcy Złotego Żurawia, Srebrnego Żurawia oraz Żurawia Specjalistów otrzymają swoje statuetki podczas uroczystego bankietu, wydanego przez Targi Kielce.

Treść SMS – a

 

Kategoria: Obiekty handlowe i usługowe

Wyślij SMS o treści: ECHO.A.numer inwestycji (np.ECHO.A.200) na numer 71466. Koszt SMS – a wynosi 1,23 zł z VAT.

Kategoria: Obiekty Użyteczności publicznej

Wyślij SMS o treści: ECHO.B.numer inwestycji (np.ECHO.B.200) na numer 71466. Koszt SMS – a wynosi 1,23 zł z VAT.

Kategoria: obiekty mieszkaniowe

Wyślij SMS o treści: ECHO.C.numer inwestycji (np.ECHO.C.200) na numer 71466. Koszt SMS – a wynosi 1,23 zł z VAT.

Kategoria: obiekty przemysłowe

Wyślij SMS o treści: ECHO.D.numer inwestycji (np.ECHO.D.200) na numer 71466. Koszt SMS – a wynosi 1,23 zł z VAT.

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia