Effector bliżej zakupu Premy

esw
Konsorcjum spółek Effector i Effect Glass ma czas do 4 stycznia by zbadać sytuację finansową kieleckiej Premy i przeprowadzić rozmowy ze związkami zawodowymi.
Konsorcjum spółek Effector i Effect Glass ma czas do 4 stycznia by zbadać sytuację finansową kieleckiej Premy i przeprowadzić rozmowy ze związkami zawodowymi. archiwum
Udostępnij:
Od przyszłego tygodnia rozmowy w sprawie zakupu Premy, pomiędzy konsorcjum firm Effector z Włoszczowy i Effect Glass z Kielc, a Ministerstwem Skarbu Państwa wkroczą w rozstrzygającą fazę. Ministerstwo przedłużyło świętokrzyskiemu inwestorowi wyłączność na negocjacje do 4 stycznia 2013 roku.

Konsorcjum Effector oraz zespół negocjacyjny z Ministerstwa Skarbu Państwa w poniedziałek, 10 grudnia 2012 roku, parafował umowę sprzedaży 92,5 procent akcji Centrum Produkcyjnego Pneumatyki Prema w Kielcach. Oznacza to, że strony uzgodniły kluczowe zapisy umowy i konsorcjum może wejść do kolejnego etapu prywatyzacji i rozmów ze związkami zawodowymi.

Ponieważ procedura prywatyzacyjna zakłada 14 dniowy okres na rozmowy potencjalnego inwestora ze stroną społeczną, Ministerstwo przedłużyło konsorcjum wyłączność negocjacyjną do dnia 4 stycznia 2013 roku. W tym terminie powinno zostać przeprowadzone badanie spółki, które pozwoli potwierdzić jej sytuację finansową oraz uzgodnić stanowisko w sprawie pakietu socjalnego ze związkami zawodowymi, działającymi w spółce.

Do czasu podpisania umowy, potencjalny inwestor nie miał prawa prowadzić rozmów i spotkań z zarządem spółki i związkami zawodowymi. Dopiero teraz będzie więc szansa na zorganizowanie rozmów, ktorych domagają się związkowcy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
pracownik
Szkoda, że nie pisze się i nie mówi się o zwolnieniach jakie miały miejsca pod koniec listopada w Premie. Pogratulować tylko nieumiejętnego zarządzania spółką jaką jest przedsiębiorstwo Prema. Stery firmy zostały powierzone osobie, która poprostu nie powinna być na tym miejscu ani na żadnym podobnym w tym czy innym przedsiębiorstwie. 
Panie i Panowie w ten oto sposób zabijamy POLSKI przemysł, który powinnien być siłą napędową polskiej gospodarki.
 
Trzymam kciuki by ta firma przetrwała i by pewni ludzie otworzyli oczy.
Dodaj ogłoszenie