Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

EKG 2021 w Katowicach. Start-up Challenge. Najlepsze pomysły zostały wyróżnione

JAK
Konkurs Start-up Challenge poszerza horyzonty.
Konkurs Start-up Challenge poszerza horyzonty. Marzena Bugała-Astaszow
Wielka gala wręczenia wyróżnień dla najlepszych start-upów konkursu Start-up Challenge 2021 zorganizowana jako wydarzenie towarzyszące trwającego Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbyła się dzisiaj 21 września wieczorem w Katowicach.

Konkurs Start-up Challenge poszerza horyzonty. To giełda pomysłów, kopalnia trendów i twórczy ferment. W tegorocznej edycji konkursu Start-up Challenge złożonych zostało blisko 170 aplikacji. Przed konkursowym jury było trudne zadanie oceny najlepszych pomysłów, wśród których znalazły się przełomowe rozwiązania technologiczne w medycynie, innowacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w obszarach związanych z danymi i produkcją, patenty usprawniające codzienność i wiele, wiele innych.

Zobacz zdjęcia

W finale aż 18 najlepszych start-upów

W finale znalazło się najlepszych 18 start-upów, które walczyły o wygraną przed uczestnikami największej imprezy biznesowej Europy Centralnej – Europejskim Kongresem Gospodarczym oraz European Tech and Start-up Days, zgromadzonymi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz obecnymi przed ekranami komputerów, tabletów czy smartfonów, oglądającymi internetową transmisje konkursu.

- Projekt Start-up Challenge to projekt dla nas bardzo ważny. Od kilku lat staramy się, żeby realnie łączyć młody, innowacyjny biznes z biznesem dojrzałym, z korporacjami, z dużymi polskimi przedsiębiorstwami - mówił podczas gali Wojciech Kuśpik, prezes Zarządu Grupy PTWP SA, która zainicjowała EKG.

PONIEŻEJ LISTA NAGRODZONYCH START-UPÓW

Kategoria HEALTH&BIOTECHNOLOGY. Medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia

  • WARMIE to system zdalnego i ciągłego monitorowania temperatury ran i ciała pacjentów w celu wykrywania infekcji. Mierzona wartość temperatury jest przesyłana bezprzewodowo do zainstalowanej na smartfonie użytkownika aplikacji umożliwiającej odczyt temperatury i rejestrowanie jej zmian. System WARMIE ma na celu wsparcie procesu leczenia, może być wykorzystywany w profilaktyce, diagnostyce i terapii.

Kategoria ENVIRONMENT. Ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów

  • SunRoof Technology ideą i jednoczesnym wyzwaniem SunRoof jest wsparcie społeczności w dążeniu do neutralności energetycznej poprzez oferowanie technologii, a w dalszej przyszłości przyjaznych mechanizmów finansowych wspierających dostęp do niej. SunRoof to zintegrowane fotowoltaiczne dachy 2w1, fasady oraz carporty pozwalające tworzyć inteligentne, piękne domy przyszłości, to także systemy pozwalające na płynne zarządzanie energią i dążenie do stworzenia formuły wirtualnej elektrowni.

Kategoria NEW INDUSTRY. Przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny

  • MAB Robotics jest odpowiedzią na zapotrzebowanie związane z pracami inspekcyjnymi i serwisowymi wewnątrz podziemnych instalacji, występujących pod każdym miastem na świecie. Zespół rozwija niewielkich rozmiarów czworonożne roboty, które będą służyć jako uniwersalne platformy nośne dla sensorów i narzędzi do poruszania się wewnątrz podziemnych tuneli. Środowiskiem demonstracyjnym są sieci ciepłownicze, w których aktualnie wykorzystywane są zasilane i sterowane przewodowo roboty kołowe, które mają problemy z poruszaniem się w nierównych i krętych tunelach, ograniczony zasięg, a ich wykorzystanie generuje duże koszty wiążące się np. z koniecznością wykonywania wykopów w środku miasta.

Kategoria TRADITION&MODERNITY. Przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo

  • Wood Pack modułowy system konstrukcji szkieletowych firmy Wood Core House Wood Pack to gotowa do montażu konstrukcja szkieletowa drewniana składająca się z powtarzalnych modułowych elementów konstrukcji budynku wraz ze wszystkimi niezbędnymi elementami złącznymi i precyzyjną instrukcją montażu. System oferuje inwestorom budowę domów drewnianych w całkowicie przebadanej i prostej w montażu metodzie wznoszenia konstrukcji drewnianych.

Kategoria BUSINESS PROCESSES. Zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR

  • CUX to pierwsze na świecie narzędzie do UX Automation, wykrywające wzorce zachowań i doświadczeń użytkowników na stronach. Wykorzystując machine learning do predyktywnej analizy jakościowej, pomaga firmom nie tylko zaoszczędzić czas (do tej pory poświęcany na samodzielną, manualną analizę danych), ale także utrzymać wzrost sprzedaży, przewidując, które zachowania klientów będą hamować konwersję. CUX rozpoczął rewolucję na rynku analityki produktów cyfrowych. Wspieramy firmy na trzech głównych poziomach optymalizacji: produktu, marketingu i konwersji.

  • Wyróżnienie: Cloud Partners to usługi migracji infrastruktury klientów do chmury hybrydowej (infrastruktura prywatna i publiczna) i publicznej w połączeniu z optymalizacją kosztową migracji i późniejszego używania chmury dzięki autorskiemu oprogramowaniu oferowanego w formie SaaS - Cloudmizer. Funkcjonalność Cloudmizera'a pozwala na analizę, ocenę, rekomendację i optymalizację kosztową infrastruktury dostarczanej przez głównych dostawców takich jak AWS, Microsoft Azure (Azure), Google Cloud Platform. Głównym elementem oprogramowania są algorytmy Uczenia Maszynowego - Machine Learning (ML) oraz funkcjonalności Sztucznej Inteligencji - Artificial Intelligence (AI). Narzędzie i model biznesowy firmy adresuje wskazywany przez 61% CIO/CTO problem numer 1 - kontrolę i zarządzanie kosztami. Cloud Partners kieruje ofertę handlową do rynku B2B z koncentracją na firmach zatrudniających pow 10 osób (start up’y ) ze szczególną koncentracją na segmencie firm o zatrudnieniu 50-500 osób.

Kategoria CLIENT&LIFESTYLE. Handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego

  • IDENTT udostępnia system wyposażony w algorytmy wspierające proces weryfikacji tożsamości tam gdzie potwierdzenie tożsamości jest niezbędne w procesie obsługi klienta. Automatyczna weryfikacja pozwala na dokładniejsze i bardziej wiarygodne zweryfikowanie dokumentu niż przy wykorzystaniu metod tradycyjnych. W połączeniu z biometrycznym sprawdzeniem wizerunku osoby, firma korzystająca z rozwiązań Identt ma zdecydowanie większą szansę na wykrycie wyłudzeń.
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: EKG 2021 w Katowicach. Start-up Challenge. Najlepsze pomysły zostały wyróżnione - Dziennik Zachodni

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia