MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ekobox debiutuje na giełdzie

Marzena SMORĘDA [email protected]
Kamil Suchański, prezes zarządu kieleckiej spółki Ekobox pozyskane z emisji środki chce przeznaczyć na zaangażowanie się w coraz bardziej zaawansowane projekty, związane z branżą elektroenergetyczną i ekspansję na inne tereny.
Kamil Suchański, prezes zarządu kieleckiej spółki Ekobox pozyskane z emisji środki chce przeznaczyć na zaangażowanie się w coraz bardziej zaawansowane projekty, związane z branżą elektroenergetyczną i ekspansję na inne tereny.
Kielecka spółka pomyślnie zakończyła prywatną emisję papierów wartościowych. Teraz czeka na wejście na warszawski parkiet

Ekobox, firma inżynieryjna specjalizująca się w budowie sieci elektroenergetycznych, zadebiutuje wkrótce na NewConnect, rynku giełdowym dla małych i średnich firm. Pierwszy pomyślny debiut na giełdowym rynku prywatnym zakończył się dla niej sukcesem.

Na świętokrzyskim rynku to duże wydarzenie, tym bardziej że spółki istniejące na giełdzie można policzyć na palcach, jak i te które szykują się do debiutu.

Prywatna emisja

Z emisji prywatnej spółka pozyskała ponad 5,2 miliona złotych.

- Wyemitowaliśmy 1 milion 826 tysięcy akcji i wszystkie sprzedaliśmy po 2,86 złotych za akcję. Wszystkie rozeszły się bardzo szybko - mówi Jerzy Suchański, przewodniczący Rady Nadzorczej kieleckiej spółki Ekobox. Kupiło je 27 inwestorów, w tym dwa fundusze inwestycyjne - dodaje.

- Zdecydowaliśmy się na ten krok, bo z giełdy można pozyskać środki finansowe, których firmie potrzeba na rozwój. A plany mamy duże. Chcemy zainwestować w środki trwałe i dozbroić się sprzętowo, bo planujemy dalej zdobywać rynek - tłumaczy prezes zarządu spółki, Kamil Suchański.

Duże plany

Ekobox, kielecka firma, która w swojej ofercie ma projektowanie, budowę oraz modernizację sieci elektroenergetycznych, zatrudnia na pełnych etatach 67 osób i wciąż zwiększa liczbę pracowników. Ma duże możliwości, między innymi chce zaangażować się w projekty związane z liniami wysokiego napięcia i zwiększyć geograficzny zasięg swojej działalności. W 2010 roku spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 2,1 miliona złotych, a w 2011 roku Ekobox przewiduje zysk netto na poziomie około 3,1 miliona złotych.

- W tej chwili kończymy przygotowywać dokumentację, potrzebną do wstąpienia na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Pojutrze ją wysyłamy i czekamy na akceptację i wyznaczenie terminu debiutu na NewConnect, parkiecie giełdowym dla firm takich, jak my. Prawdopodobnie nastąpi to pod koniec sierpnia albo na początku września bieżącego roku - dodaje prezes Kamil Suchański

 

Co to jest rynek NewConnect?

Jest to rynek papierów wartościowych dla powstających bądź młodych firm, o stosunkowo niewielkiej przewidywanej kapitalizacji, do około 20 milionów złotych, działających w sektorach nowych technologii: IT, media elektroniczne, biotechnologia, energia alternatywna i tym podobnych. Formalności i koszty debiutu na NewConnect są niższe w porównaniu z rynkiem Giełdy Papierów Wartościowych, między innymi nie jest konieczne sporządzanie prospektu emisyjnego. Mniejsze są także obowiązki informacyjne emitentów, czyli podmiotów wystawiających lub emitujących papiery wartościowe i ogłaszających ich sprzedaż we własnym imieniu i na własny rachunek. Raporty kwartalne są nieobowiązkowe i nie ma wymogu audytowania raportów półrocznych. Inwestycje w papiery wartościowe notowanych tam spółek są obciążone większym ryzykiem, ale jednocześnie pozwalają liczyć na większe stopy zwrotu.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia