EkoEnergia Polska Sp. z o.o. Kielce

Artykuł sponsorowany

Na niezależność energetyczną i troskę o środowisko naturalne stawia w swojej działalności spółka EkoEnergia Polska z Kielc. Te działania dostrzegła i doceniła kapitułą konkursu Liderzy Regionu 2019, honorując firm prestiżową nagrodą gospodarczą w regionie świętokrzyskim w kategorii Ekologia.

Ostatnie lata przynoszą olbrzymi rozwój instalacji fotowoltaicznych i solarnych na rynku krajowym. W ciągu ostatnich lat w Polsce zamontowano ich już kilka tysięcy. Wiąże się to przede wszystkim z dużymi korzyściami, jakie daje posiadanie takich systemów oraz z nowymi regulacjami prawnymi, które ułatwiają ich funkcjonowanie w Polsce.

Dzięki inwestycji w OZE możliwe jest pokrycie rosnącego zapotrzebowania na energię i zapewnienie bezpieczeństwa dostaw. Jej rozwój jest szczególnie istotny w obszarze ochrony środowiska, gdzie w ostatnich latach stajemy przed wyzwaniem zredukowania emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń z procesów spalania paliw kopalnych

Naprzeciw tym wyzwaniom staje EkoEnergia Polska Sp. z o.o. Firma powstała w 2013 roku i specjalizuje się w dobieraniu, projektowaniu i montowaniu wysokiej jakości instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła. W ostatnim czasie ofertę poszerzyła o kompleksową termomodernizację budynków.

- Pracujemy zarówno dla klientów indywidualnych, firm, instytucji, jak i całych gmin – zapewnia Łukasz Dziedzic, prezes firmy. Spółka kompleksowo zajmuje się każdym z nich. - Przygotowujemy analizę potrzeb, precyzyjnie dobieramy instalację, którą w sprawny i szybki sposób montujemy. Pomagamy także w uzyskaniu dofinansowania, kredytu czy pożyczki do tego typu inwestycji. Pracujemy dla klientów z całej Polski. Do tej pory wykonaliśmy setki sprawnie działających instalacji OZE oraz kilkadziesiąt/kilkanaście termomodernizacji budynków - dodaje prezes Dziedzic.

Aktualne zapotrzebowanie rynku OZE spowodowało dynamiczny rozwój firmy. - Nasz kilkudziesięcioosobowy zespół podzielony jest na kilka działów: projektowy, zamówień publicznych, dotacji i sprzedaży. Klienci mogą korzystać z pracy każdego z działów osobno lub zamówić usługę kompleksową – wyjaśnia Łukasz Dziedzic.

Spółka współpracuje z Politechniką Świętokrzyską oraz Zespołem Szkół Informatycznych w Kielcach. - Inwestycja w młodego człowieka, który jeszcze się uczy lub niedawno zakończył edukację, to jedna z najlepszych inwestycji w przyszłość organizacji. To właśnie w trakcie praktyki lub stażu możemy wyłowić prawdziwe talenty – mówi prezes spółki.

Firma buduje obecnie nowoczesne centrum odnawialnych źródeł energii w Kielcach, które stanie się również zapleczem do prezentacji rozwiązań OZE. EkoEnergia Polska realizuje także wdrożenie kompleksowej i innowacyjnej obsługi farm fotowoltaicznych z wykorzystaniem dronów i nowoczesnych technologii cyfrowych. Opracowuje i przygotowuje do realizacji także projekty farm fotowoltaicznych o sumarycznej mocy 300 MW.

Łukasz Dziedzic
Prezes Zarządu

EkoEnergia Polska Sp. z o.o. Kielce

Dajemy naszym klientom możliwość uzyskania niezależności energetycznej przy równoczesnym zachowaniu troski o środowisko naturalne. Produkując energię z odnawialnych źródeł, przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy. Dbajmy o zdrowie dbając o środowisko. Cieszymy się, że nasze działania doceniła Kapituła nagrody, przyznając cenną statuetkę Lidera Regionu 2019.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie